Ulica Sobieskiego będzie w końcu otwarta dla ruchu! Trwają ostatnie prace wykończeniowe

Po długim remoncie widać już efekty robót drogowych. Urząd Miasta zapowiada zakończenie zadania. Znamy już nawet dokładną datę.

Koniec remontu na Sobieskiego

Tarnogórzanie doczekali w końcu tego dnia. Po wielu miesiącach do użytku zostanie oddany jeden z ważniejszych odcinków w centrum. Aktualnie trwają jeszcze prace wykończeniowe. Malowane są linie i oznaczenia drogowe, montowane są znaki oraz drogowskazy.

Koszty inwestycji to około 5 milionów złotych. Co zmieni się po remoncie? Ulica będzie mieć teraz wyniesione przejścia dla pieszych, pasy dla rowerów, nowe chodniki oraz uregulowane miejsca parkingowe. Jak zapowiadają pracownicy Urzędu Miasta, ruch na tym odcinku zostanie spowolniony.

Czas na najważniejszą informację. Kiedy kierowcy będą mogli wjechać na ul. Sobieskiego? Miasto zapowiada, że zakończenie prac zaplanowane zostało na przyszły wtorek, 31 maja.

Co sądzą sami mieszkańcy?

Opinie tarnogórzan w kwestii remontów w centrum miasta są podzielone. Oto niektóre z wypowiedzi:

- Cudownie, że powstają te trasy, tylko proszę pamiętać o ocaleniu naszych bezcennych drzew.
- Czyli wracając z wycieczki z Kalet (Gmina Przyjazna Rowerzystom) przez Czarną Hutę, na kawałek drogi rowerowej wpadniemy dopiero na rondzie przy "Mechaniku", potem Sienkiewicza po dziurach, potem Sobieskiego po drodze rowerowej, a potem... A potem się rowerzyści męczcie sami...
- Proszę o więcej ścieżek rowerowych.
- Miejmy nadzieję, że po ostatnich pracach wykończeniowych jakoś to będzie wyglądało jednolicie. I że po pierwszej zimie płyty chodnikowe instalowane w mrozie nie będą wyglądały jak nawierzchnia na ulicy Stalmacha.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon