Umowa na termomodernizację SP 9 podpisana!

Wygląda na to, że kolejna szkoła podstawowa w Tarnowskich Górach zostanie poddana termomodernizacji. Tym razem chodzi o Szkołę Podstawową nr 9 im. Mikołaja Kopernika. Dzisiaj został przekazany plac budowy wykonawcy, a prace zaczną się w przyszłym tygodniu. Inwestycja opiewa na kwotę 3,5 mln zł.

Sp

Kolejna szkoła w Tarnowskich Górach zostanie poddana termomodernizacji. Mowa o Szkole Podtawowej nr 9 przy ul. Korczaka 2.

W ramach inwestycji zostaną docieplone strop nad wejściem do budynku, stropodachy, zadaszenia wejść, ściany budynku powyżej cokołu, ściany cokołu oraz ściany w gruncie (fundament). Będzie zmodernizowana również instalacja c.o., zostanie zamontowana nowa stolarka/ślusarka oraz energooszczędne oświetlenia LED.

Prace będą polegać również na remoncie i dociepleniu kominów, naprawie elementów żelbetowych, remoncie: zsypu węgla na elewacji, uszkodzonego tynku na sali gimnastycznej, schodów zewnętrznych oraz elementów stalowych. Realizacja projektu ma na celu izolację termiczną pomieszczeń oraz poprawę warunków termicznych obiektu, a także podniesienie komfortu użytkowania budynku jak również zmniejszenie zapotrzebowania na energię konieczną do jego ogrzewania.

Inwestycja opiewa na kwotę 3,5 mln złotych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Zniesienie obostrzeń 2022

Nowe zasady obostrzeń już od jutra. Zobacz, co się zmieni

Tarnowskie Góry - bezdomni

Pomoc dla osób bezdomnych w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry Dworzec Autobusowy

Bezpłatny transport publiczny dla uczniów

Repty Śląskie, Źródełko Miłości

Źródełko Młodości w Reptach Śląskich przejdzie metamorfozę

Utrudnienia drogowe, Tarnowskie Góry, Świerklaniec

Tarnowskie Góry i Świerklaniec: zmiana organizacji ruchu

Tragiczny wypadek na A1 w Wieszowie

Tragiczny wypadek w Wieszowie. Nie żyje 27-letni mężczyzna

Kaufland wycofuje produkt dla dzieci

Sieć sklepów wycofuje produkt dziecięcy ze sprzedaży