Uniwersytet Trzeciego Wieku połączył siły z "Gastronomikiem" Efekt? Kulinarna uczta

Tarnogórscy seniorzy razem z młodzieżą uczestniczyli w kuchennych warsztatach. Podczas tego spotkania powstały nie tylko ciekawe dania, ale także nowe znajomości.

"Gastronomik" & UTW

W ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku studenci mają możliwość, by uczestniczyć w prelekcjach, lekcjach językowych, artystycznych, tanecznych czy informatycznych. Organizacja powróciła także do warsztatów kulinarnych, jakie odbywają się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach. 14 kwietnia seniorzy spędzili tam czas z uczniami.

- Zaczęliśmy od przygotowania ciasta, potem komponowaliśmy farsz, a na koniec ćwiczyliśmy różne techniki lepienia pierogów - tutaj wymienialiśmy się doświadczeniami z młodszymi adeptami sztuki kulinarnej. Nad całością prac czuwały, a następnie oceniały efekt wspólnej pracy panie Elżbieta Zawartka i Agnieszka Surma – nauczycielki przygotowania zawodowego "Gastronomika" - wspominają słuchacze UTW.

Tak oto powstała uczta składająca się z następujących dań: słodkie krokiety z białym serem i mango, pierogi włoskie z mozzarellą i suszonymi pomidorami, ravioli ze szpinakiem i ricotta oraz krokiety z szynką i serem. Uczestnicy mają nadzieję na kolejną edycję wspólnego gotowania.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon