Kalety: uratowali desperata. Wisiał na drzewie ze sznurem na szyi

Policjanci z Tarnowskich Gór i Kalet ocalili życie niedoszłego samobójcy. 37-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Tarnowskie gory samobojca

Zdążyli na czas

Wczoraj funkcjonariusze z Kalet otrzymali informację o mężczyźnie, który zamierzał odebrać sobie życie. Natychmiast udano się na poszukiwania. Jak podają mundurowi, na miejsce dyżurny natychmiast skierował patrole, które zaczęły przeszukiwać teren leśny.

- Chwilę później policjanci z Tarnowskich Gór oraz Komisariatu Policji w Kaletach, nieopodal drogi przeciwpożarowej, na jednym z drzew zauważyli wiszącego mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Stróże prawa natychmiast odcięli pętlę i przystąpili do resuscytacji nieoddychającego mężczyzny - relacjonują funkcjonariusze.

Powiadomiono pogotowie ratunkowe, a mundurowi z powodzeniem spróbowali przywrócić czynności życiowe desperata. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego trafił do szpitala w stanie ciężkim, ale stabilnym.

Nie lekceważ kryzysu

Przedstawiciele służb ostrzegają, by nie ignorować oznak załamania czy nawet depresji. Może ona spotkać każdego z nas. Warto poprosić wtedy o pomoc bliskich lub znajomych. Nie musimy zostawać z tym problemem sami - dzięki wsparciu innych ludzi szybciej i skuteczniej wyjdziemy z kryzysu. W Tarnowskich Górach funkcjonują dwie poradnie, gdzie możemy zapytać o bezpłatne spotkanie z psychologiem. Placówki te znajdziemy przy ul. Piłsudskiego 16 oraz ul. Pyskowickiej 47-51.

- Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Zachęcamy także do korzystania z bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, gdzie specjaliści przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi - przypominają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Samobojca tarnowskie gory

Tarnowskie Góry: policja szukała desperata....

Wypadek na Obwodnicy

Wypadek na Obwodnicy. Samochód uderzył w drzewo

Tarnowskie Góry - informacje

Podsumowanie tygodnia 04.-10.10

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 13-19.09

Wypadek w gminie Tworóg

Powiat tarnogórski. Trzy wypadki jednego dnia.

Tarnowskie gory policja

Tworóg. Pirat drogowy prawie wjechał w...

Pijany kierowca tarnowskie gory

Pijani kierowcy na drogach powiatu. Zniszczone...