Uroczystość Bożego Ciała w Tarnowskich Górach. Gdzie w tym roku przejdą procesje?

Już jutro, 16 czerwca, obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Również w naszym mieście pojawią się tradycyjne procesje związane z tym świętem.

Tarnowskie Góry Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana także "Bożym Ciałem" od wieków związana jest z procesjami ulicami miejscowości. Odbędą się one także jutro. Którędy przejdą wierni w Tarnowskich Górach?

 • Parafia pw. NSPJ i MBF, Strzybnica
W samą uroczystość procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o 8:00 i przejdzie ulicami: Kościelną, ks. Płonki i Starowapienną do końca, gdzie na posesji państwa Rode będzie celebrowana Eucharystia. Poczty sztandarowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00.
 • Parafia pw. Matki Boskiej Królowej Wszechświata, Pniowiec
W tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie ulicą Jagodową: pierwszy ołtarz przy posesji p. Kukowka, drugi ołtarz przy posesji p. Pilc, trzeci ołtarz przy Krzyżu - ul. Poczty Gdańskiej, czwarty ołtarz przy posesji p. Liszka.
 • Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła, Centrum
Procesja wyruszy spod naszego kościoła o godz. 10:00. Przed procesją, a po mszy o godz. 8:45 odbędzie się w naszym kościele mini recital organowy w wykonaniu naszego Pana Organisty. Zachęcamy do licznego i pobożnego udziału w procesji oraz prosimy o udekorowanie okien na trasie przejścia. Małe dzieci oraz dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w białych strojach do sypania kwiatów.
 • Parafia pw. Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, Opatowice
Początek procesji po Mszy św. o godz. 9:00. Trasa procesji: z kościoła ulicą Litewską, następnie Morcinka i Francuską do pierwszego ołtarza. Dalej ulicami Janasa i Starotarnowicką do drugiego ołtarza. Potem do trzeciego ołtarza przy przedszkolu. Następnie ulicą Wiejską do czwartego ołtarza przy ul. Skarżyńskiego. Powrót procesji ulicami Górnośląską i Opatowicką do kościoła, gdzie nastąpi zakończenie procesji.
 • Parafia pw. św. Mikołaja, Repty Śląskie
Procesję poprzedzi Msza św., która rozpocznie się w naszym kościele o godz. 8:00. W procesji pójdziemy ulicami: Witosa i ks. Renka. Dzieci klas trzecich przychodzą na Mszę św. w czwartek do kościoła na godz. 8:00 w strojach komunijnych, tylko z książeczką „Droga do Nieba” (dziewczynki z koszyczkami do sypania kwiatów). Przedszkolaków prosimy o przyniesienie na procesję koszyczków, z których będą sypane kwiatki.
 • Parafia pw. Przemienienia Pańskiego, Bobrowniki Śląskie
Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy o 8:00. Trasa: ulice: Topolowa, Podmiejska, Strzelnicza, Parkowa, Główna, Korola, ks. Sojki. Ołtarze przygotowują: I – górnicy (ul. Podmiejska), II – młodzież (ul. Parkowa), III – rolnicy (ul. Główna), IV – Rada Dzielnicy oraz mieszkańcy ulicy Parkowej (przy kościele).
 • Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, Sowice
Procesja Bożego Ciała rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 9:00 czyli ok. godz. 10:00. W tym roku wyruszymy w procesji ulicami: ks. Jana Rudola, Grzybowa, Grodzka, Mikołaja Reja, Mazowiecka, Juliusza Słowackiego, ks. Jana Rudola i powrót do kościoła. Zapraszam dzieci, szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała.
 • Parafia pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych, Osada Jana
Msza św. o godz. 9:00 w intencji parafian. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4 ołtarzy: I: ul. Stroma, II: Al. Kwiatów 27, III: skrzyżowanie Al. Kwiatów i ul. Słoneczników, IV: w grocie.
 • Parafia pw. św. Marcina, Stare Tarnowice
Procesja przejdzie ulicami Janasa, Bałkańską, Wyszyńskiego i powrót ulica Repecką do kościoła.

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon

  czytaj więcej:

  Podziel się Świąteczną Radością 2022

  Tarnowskie Góry. Przedświąteczna zbiórka zakończona sukcesem

  Pasterka Tarnowskie góry

  Tarnowskie Góry. Które parafie zapraszają na pasterkę?

  Tarnowskie Góry. Akcja "Podziel się świąteczną radością"

  Trwa akcja "Podziel się Świąteczną Radością"

  Tarnowskie góry roraty

  Roraty 2022 w Tarnowskich Górach. Kiedy się odbywają?

  Tarnowskie Góry - nabożeństwo prawosławne

  Polsko-ukraińskie nabożeństwa w Tarnowskich Górach

  Tarnowskie Góry adwent 2021

  Roraty 2021 w Tarnowskich Górach - parafie i godziny

  Parafia pw. Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach - Opatowicach

  Zmiany proboszczów i wikarych 2021