Uroczystość Bożego Ciała w Tarnowskich Górach. Gdzie w tym roku przejdą procesje?

Już jutro, 16 czerwca, obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Również w naszym mieście pojawią się tradycyjne procesje związane z tym świętem.

Tarnowskie Góry Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana także "Bożym Ciałem" od wieków związana jest z procesjami ulicami miejscowości. Odbędą się one także jutro. Którędy przejdą wierni w Tarnowskich Górach?

 • Parafia pw. NSPJ i MBF, Strzybnica
W samą uroczystość procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o 8:00 i przejdzie ulicami: Kościelną, ks. Płonki i Starowapienną do końca, gdzie na posesji państwa Rode będzie celebrowana Eucharystia. Poczty sztandarowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00.
 • Parafia pw. Matki Boskiej Królowej Wszechświata, Pniowiec
W tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie ulicą Jagodową: pierwszy ołtarz przy posesji p. Kukowka, drugi ołtarz przy posesji p. Pilc, trzeci ołtarz przy Krzyżu - ul. Poczty Gdańskiej, czwarty ołtarz przy posesji p. Liszka.
 • Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła, Centrum
Procesja wyruszy spod naszego kościoła o godz. 10:00. Przed procesją, a po mszy o godz. 8:45 odbędzie się w naszym kościele mini recital organowy w wykonaniu naszego Pana Organisty. Zachęcamy do licznego i pobożnego udziału w procesji oraz prosimy o udekorowanie okien na trasie przejścia. Małe dzieci oraz dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w białych strojach do sypania kwiatów.
 • Parafia pw. Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, Opatowice
Początek procesji po Mszy św. o godz. 9:00. Trasa procesji: z kościoła ulicą Litewską, następnie Morcinka i Francuską do pierwszego ołtarza. Dalej ulicami Janasa i Starotarnowicką do drugiego ołtarza. Potem do trzeciego ołtarza przy przedszkolu. Następnie ulicą Wiejską do czwartego ołtarza przy ul. Skarżyńskiego. Powrót procesji ulicami Górnośląską i Opatowicką do kościoła, gdzie nastąpi zakończenie procesji.
 • Parafia pw. św. Mikołaja, Repty Śląskie
Procesję poprzedzi Msza św., która rozpocznie się w naszym kościele o godz. 8:00. W procesji pójdziemy ulicami: Witosa i ks. Renka. Dzieci klas trzecich przychodzą na Mszę św. w czwartek do kościoła na godz. 8:00 w strojach komunijnych, tylko z książeczką „Droga do Nieba” (dziewczynki z koszyczkami do sypania kwiatów). Przedszkolaków prosimy o przyniesienie na procesję koszyczków, z których będą sypane kwiatki.
 • Parafia pw. Przemienienia Pańskiego, Bobrowniki Śląskie
Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy o 8:00. Trasa: ulice: Topolowa, Podmiejska, Strzelnicza, Parkowa, Główna, Korola, ks. Sojki. Ołtarze przygotowują: I – górnicy (ul. Podmiejska), II – młodzież (ul. Parkowa), III – rolnicy (ul. Główna), IV – Rada Dzielnicy oraz mieszkańcy ulicy Parkowej (przy kościele).
 • Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, Sowice
Procesja Bożego Ciała rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 9:00 czyli ok. godz. 10:00. W tym roku wyruszymy w procesji ulicami: ks. Jana Rudola, Grzybowa, Grodzka, Mikołaja Reja, Mazowiecka, Juliusza Słowackiego, ks. Jana Rudola i powrót do kościoła. Zapraszam dzieci, szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała.
 • Parafia pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych, Osada Jana
Msza św. o godz. 9:00 w intencji parafian. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4 ołtarzy: I: ul. Stroma, II: Al. Kwiatów 27, III: skrzyżowanie Al. Kwiatów i ul. Słoneczników, IV: w grocie.
 • Parafia pw. św. Marcina, Stare Tarnowice
Procesja przejdzie ulicami Janasa, Bałkańską, Wyszyńskiego i powrót ulica Repecką do kościoła.

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon