Urząd Miasta Kalety zapowiada: transport na terenie gminy pozostanie bezpłatny

W tym roku kończy się umowa z przewoźnikiem zapewniająca przejazdy na terenie poszczególnych dzielnic, a także do Tarnowskich Gór. Samorząd stwierdził jednak, że zamierza kontynuować współpracę.

UM Kalety
Kalety Tarnowskie Góry autobus

Linia Kalety - Tarnowskie Góry pozostanie

Od 2021 roku mieszkańcy Leśnego Zakątka Śląska mogą podróżować po gminie bezpłatnie. Transport zapewnia firma GTV BUS. Za darmo przejedziemy odcinek między Drutarnią a Miotkiem. Po uiszczeniu opłaty można jednak dojechać także do Tarnowskich Gór.

UM Kalety
- Po ponad roku można stwierdzić, że powyższa inicjatywa cieszy się dużą popularnością mieszańców, którzy mogą swobodnie i bezpłatnie przemieszczać się pomiędzy oddalonymi znacznie od siebie dzielnicami naszego miasta, ponadto jest uzupełnieniem oferty PKP na odcinku Kalety - Tarnowskie Góry, szczególnie ważnym dla mieszkańców zamieszkałych w znacznej odległości od stacji kolejowej - stwierdzają urzędnicy.

Koszty bezpłatnego transportu dla mieszkańców pokrywane są w całości ze środków miasta Kalety. Dotychczasowa umowa z przedsiębiorstwem GTV BUS kończy się w listopadzie tego roku. Jak podają urzędnicy, nie powinno to jednak martwić pasażerów. W najbliższym czasie zostaną podjęte działania mające na celu wybór przewoźnika na dalszy okres po zakończeniu się obecnej umowy.

Tarnowskie góry dworzec

Może Cię zainteresować:

Nowe autobusy i nowe przystanki. Pojawią się w centrum, Sowicach i Lasowicach

Autor: Urszula Gołkowska

14/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon