Urząd Miasta wcale nie taki nudny. Mali poszukiwacze z wizytą w ratuszu

Dla jednych miejsce pracy, dla innych - załatwiania formalności, a dla niektórych - teren badawczy. Zakamarki zabytkowego obiektu w centrum miasta zbadali dziś, 30 stycznia, młodzi turyści.

W poszukiwaniu młotka i pyrlika

Jak się okazuje, Urząd Miasta to świetne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Dzisiaj, 30 stycznia, przestrzeń tę wizytowali goście z Przedszkola ekologicznego Mniami. Ich zadaniem było wyszukiwanie górniczego symbolu, jaki znamy między innymi z herbu Tarnowskich Gór. Wyprawę można uznać za zakończoną sukcesem.

- Ile górniczych pyrlików można znaleźć w Ratuszu? Nieskończenie wiele! W każdym odwiedzonym dziś biurze Urzędu Miejskiego znaleźli nasi goście z Przedszkola ekologicznego Mniami znajdujący się w herbie Tarnowskich Gór górniczy symbol. U burmistrza goście podziwiali widok na Rynek, "spotkali się" też m.in. z miniaturą stojącego na ul. Krakowskiej gwarka. Potem poznali z bliska pracę (wykonywaną za pomocą młotków oczywiście) niektórych biur, a w czasie odwiedzin u pani sekretarz pokazali jej symbol górniczy na... ściennym kalendarzu - wspominają urzędnicy miejscy.

Po wizycie w ratuszu poszukiwania trwały dalej. Mali podróżnicy zajrzeli w pobliże restauracji Sedlaczek. Nie ominęli również studni na rynku. Teraz tę trasę mogą pokazać swoim rodzicom podczas najbliższej wizyty w centrum.

Dzieci z wizytą w Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry

Może Cię zainteresować:

"Sale zabaw zamiast domów!" Uczniowie zgłaszają swoje propozycje na lepsze funkcjonowanie miasta

Autor: Urszula Gołkowska

22/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon