Urząd Skarbowy szuka chętnych na kamienie szlachetne. Nie pomogła licytacja

Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach kolejny raz spróbuje sprzedać na licytacji kamienie szlachetne. Do wzięcia jest w sumie pięć szafirów i rubin. Mimo że cena wywoławcza przy pierwszej próbie wynosiła mniej niż określona przez rzeczoznawcę wartości szacunkowa, to chętnych do licytowania nie było.

Jak informuje tarnogórski Urząd Skarbowy pięć wystawionych na sprzedaż szafirów w różnych barwach ma w sumie masę nieco ponad 3 karatów, zaś czerwony rubin waży 0,65 karata. To drobne minerały - ich średnica nie przekracza kilku milimetrów.

Urzędnicy podkreślają, że do każdego z kamieni dołączono certyfikat laboratoryjny. Rzeczoznawca powołany przez urząd skarbowy ocenił stan kamieni jako bardzo dobry oraz potwierdził zgodność ich parametrów z certyfikatami.

Rzeczoznawca wycenił kamienie według stawki komisowej, czyli jak za towar pochodzący z rynku wtórnego. Pięć szafirów w sumie na 3650 zł (cenę wywoławczą ustalono na ¾ tej kwoty, czyli 2740 zł), rubin na 2600 zł (cenę wywoławczą ustalono na 1950 zł). Choć zainteresowanych kamieniami przed zaplanowaną na ubiegły tydzień licytacją nie brakowało, to ostatecznie nie znalazły one nabywców. A to oznacza, że skarbówka spróbuje je sprzedać na licytacji w drugim podejściu. Być może obniżając cenę wywoławczą.

Kombajn chodnikowy FR 250 D

Może Cię zainteresować:

Na licytacji w "skarbówce" możesz kupić złoto, pierścionek z diamentem i... kombajn górniczy

Autor: Michał Wroński

22/11/2022

Magazyn KAS

Może Cię zainteresować:

Tony tytoniu, tysiące maszyn do gry i skóry wilków. Widzieliśmy tajemnicze zakamarki magazynów skarbówki

Autor: Patryk Osadnik

25/06/2022

Kolejka gorska Ogrodzieniec

Może Cię zainteresować:

Na licytacji w urzędzie skarbowym możesz kupić pałac, auto i kolejkę górską

Autor: Michał Wroński

22/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon