Utrata prawa jazdy i 1 500 zł. Taka kara za piracenie w terenie zabudowanym

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali wczoraj, 13 marca, kierowcę, który zdecydowanie zapomniał zdjąć nogę z gazu. Konsekwencje nie były małe: punkty karne, mandat, a do tego utrata prawa jazdy.

Tarnowskie gory kontrola drogowa

Nigdy nie wiadomo, kogo napotka się na drodze i czy przypadkiem nie będzie to akurat mundurowy. Taka sytuacja spotkała wczoraj, 13 marca, jednego z kierowców. Natknął się on na funkcjonariuszy z grupy SPEED, kiedy akurat pędził ulicą Gliwicką niebezpiecznie przekraczając prędkość. Mężczyzna jechał drogą krajową nr 78 w terenie zabudowanym 105 km/h. Kierujący wpadł w ręce policjantów przed godziną 21:00.

Mundurowi skontrolowali prowadzącego forda. Za stwarzanie poważnego niebezpieczeństwa na drodze mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy. Do tego policjanci dołożyli jeszcze mandat opiewający na 1 500 zł oraz 13 punktów karnych.

- Pędząc, szczególnie w obszarze zabudowanym, z nadmierną prędkością, mamy marne szanse, aby odpowiednio zareagować, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie przeceniajmy swoich umiejętności prowadzenia pojazdów i zawsze bierzmy pod uwagę, że na drodze nie jesteśmy sami - podsumowują mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon