Utrudnienia drogowe w Miasteczku Śląskim. Zobacz, gdzie się pojawią

Mieszkańcy sąsiedniej miejscowości oraz przyjezdni kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Urząd Miasta zapowiada znaczącą zmianę organizacji ruchu.

Trwa realizacja zadania pod nazwą "Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie". Inwestycja umożliwi szybki i sprawy transport dla mieszkańców Metropolii na lotnisko. Jak zapowiadają przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych, podróż z Tarnowskich Gór do Pyrzowic potrwa niecałe 20 minut.

Pociągiem na lotnisko. Przejazd zajmie tylko 20 minut

Zanim jednak będziemy mogli skorzystać z nowego połączenia, czekają nas utrudnienia związane z pracami budowalnymi. Władze Miasteczka Śląskiego zapowiedziały zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Ulica Kolejowa

- Od dnia 09.11.2021 r. w godzinach popołudniowych na okres około półroczny nastąpi wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu drogowego w ciągu drogi wewnętrznej PKP S.A. ul. Kolejowej w Miasteczku Śląskim polegające na zamknięciu ruchu drogowego pojazdów w ciągu przedmiotowej ulicy (na wysokości wiaduktu drogowego).

Stary wiadukt drogowy zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie nowa infrastruktura.

Ulica Gałczyńskiego

- Od dnia 12.11.2021 r. do dnia 07.01.2022 r. nastąpi wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 908 ul. Gałczyńskiego w Miasteczku Śląskim. Zmiana będzie polegać na odcinkowym wyłączeniu z ruchu drogowego jednej jezdni drogi wojewódzkiej.

Prace są związane z remontem przyczółków wiaduktu kolejowego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon