Uwaga na warunki pogodowe. Dwa niebezpieczne zdarzenia drogowe w Świerklańcu

Ostatni tydzień niestety nie obył się bez kolizji i wypadku. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

Kolizja w Świerklańcu

Pierwsza sytuacja miała miejsce we wtorek, 29 marca. Ulicą Parkową jechał samochód ciężarowy.

- Kierujący ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą, nie zabezpieczył w prawidłowy sposób przewożonego ładunku, w wyniku czego w trakcie manewru skręcania ładunek wypadł z naczepy i uszkodził prawidłowo jadącego volkswagena, którym kierował 45-letni mieszkaniec Piekar Śląskich - informują policjanci.

Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. Natomiast kierowca ciężarówki został ukarany niemałym mandatem.

Wypadek na ulicy Parkowej

Nie minęło wiele czasu, a kolejna niebezpieczna sytuacja miała miejsce na tym samym odcinku. W środę, 30 marca, zderzyły się z sobą dwa pojazdy.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem, 18-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena - podają mundurowi.

Dwie osoby: 55-letnia mieszkanka Chorzowa oraz 17-letnia pasażerka zostały przetransportowane do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

W tym tygodniu policjanci zwracali także szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. 31 marca tarnogórska drogówka prowadziła specjalne działania związane z ochroną tej grupy uczestników ruchu drogowego.

- W godzinach od 6:00 do 22:00 policjanci odnotowali 38 wykroczeń, z czego 2 dotyczyły niechronionych uczestników ruchu. Najczęstszą przyczyną łamania prawa przez kierujących było przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, natomiast piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym - wspominają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon