VII ECO Cidry Cross w Radzionkowie. Ostatnia szansa na tańszy pakiet startowy

Na Księżej Górze w Radzionkowie odbędzie się VII ECO Cidry Cross. Na wymagającej trasie o długości 10 kilometrów zmierzą się biegacze. Z kolei zawodnicy nordic walking będą mogli wybrać jeden z dwóch dystansów - 5 lub 10 kilometrów. Koniec kwietnia to ostatnia okazja na tańszy pakiet startowy.

FB: Cidry Lotajom
Eco cidry cross

W sobotę, 3 czerwca 2023 roku, na Księżej Górze w Radzionkowie odbędzie się VII ECO CIDRY CROSS. To impreza sportowa, która cieszy się sporym powodzeniem wśród okolicznych biegaczy oraz zawodników nordic walking.

Start i meta znajdują się na terenie basenu MOSiR Radzionków. Trasa prowadzi ścieżkami Księżej Góry, Śląskiego Ogrodu Botanicznego oraz okolicznymi drogami. Zarówno bieg, jak i marsz NW są wymagające ze względu na sporą liczbę podbiegów/podejść. Najsłynniejszy, z którym muszą zmierzyć się biegacze, to ul. Księżogórska na ósmym kilometrze trasy.

Podczas tegorocznej edycji ECO CIDRY CROSS-u bieg tradycyjnie wystartuje na dystansie 10 kilometrów. Z kolei marsz NW na dystansie 5 i 10 kilometrów. Każdy zawodnik, który przekroczy linię mety, otrzyma pamiątkowy medal zaprojektowany przez cenionego plakacistę Tomasza Kipkę. Dla wszystkich uczestników przewidziano oryginalny biegowy gadżet z Warsztatu Koszulkowego. Więcej informacji oraz zapisy TUTAJ.

Tylko do końca kwietnia obowiązuję tańsza opłata startowa - 65 złotych. Później cena wzrośnie do 75 złotych, a w dniu zawodów do 90 złotych.

1 maja rozpoczną się zapisy na biegi dla dzieci.

Historyczny Ślązag. Park w Radzionkowie pierwowzorem Parku Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Historyczny Ślązag. Park w Radzionkowie pierwowzorem Parku Śląskiego

Autor: Tomasz Borówka

18/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon