W 2024 roku zobaczymy Tarnowskie Góry na kinowych ekranach. W filmie Piotr Trojan i Eryk Lubos

Na początku przyszłego roku odbędzie się premiera produkcji "Diabeł". Zdjęcia były kręcone między innymi w Tarnowskich Górach i Kamieńcu. W filmie pojawiają się także aktorzy pochodzący z naszego miasta.

Trojan i Lubos na ekranie

W tym roku Tarnowskie Góry i okolice stały się planem filmowym. Kręcono tutaj produkcję opowiadającą o powracającym do codzienności żołnierzu. Wtedy informacje o nowym filmie nie były obszerne. Dziś wiemy już dużo więcej. Produkcja powstała na podstawie książki "Diabeł" Roberta Ziębińskiego. Jej premiera miała miejsce dwa dni temu, 27 września.

- "Diabeł" to historia człowieka, który posiadał tylko jedną umiejętność - eliminowania ludzi. Gdy przechodzi na przymusową emeryturę, musi nauczyć się nowej, która polega na życiu z ludźmi. Powrót do domu wydaje się być najszybszym sposobem na odrobienie tej lekcji. Tylko że najszybsze sposoby, najczęściej okazują się zwodnicze, a dobre pomysły - fatalne w skutkach - stwierdza autor.

Powieść jest dostępna w Empiku. Znajdziemy ją w wersji papierowej, ebooku oraz audiobooku. W roli lektora wystąpił tarnogórzanin Eryk Lubos. Na premierę filmu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Na ekranach zobaczymy go w pierwszym kwartale 2024 roku. Srebrne Miasto jako tło wydarzeń to niejedyny tarnogórski akcent. Główną rolę przydzielono Erykowi Lubasowi. Nie mogło zabraknąć także Piotra Trojana, znanego m.in. z "Johnny'ego" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Tarnogórzanom towarzyszyć będą Paulina Gałązka, Ola Popławska czy Krzysztof Stroiński.

- "Diabeł" to przejmująca historia byłego żołnierza, dla którego opuszczenie armii oznaczało tylko jedno – utratę sensu życia. Los stawia przed nim jednak jeszcze trudniejsze zadanie – powrót do domu. Gdy Maks stanie oko w oko ze swoją przeszłością, rozpęta się piekło - zdradzają wydawcy.
Piotr Trojan w filmie Ukryta Sieć

Może Cię zainteresować:

Piotr Trojan ponownie na ekranach kin. Tym razem aktor z Tarnowskich Gór zagrał w mrocznym thrillerze "Ukryta sieć"

Autor: Martyna Urban

26/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon