W Bobrownikach Śląskich może powstać mały park. Czekamy na wyniki konkursu

Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie dla inwestycji, która może podnieść walory estetyczne i rekreacyjne jednej z dzielnic. Co zakłada projekt?

Tarnowskie góry nowy park bobrowniki

Nowy park w Bobrownikach Śląskich

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach organizuje konkurs "Zielona przestrzeń". W jego ramach można ubiegać się o przyznanie dotacji na realizację proekologicznych zadań. Z opcji tej chcą skorzystać Tarnowskie Góry. Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie. Projekt zakłada powstanie małego parku o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym przy ulicy Bolesława Chrobrego. Nowa przestrzeń miałaby powierzchnię ok. 8 100 m². Łączna wartość inwestycji to 380 000 zł.

Zadanie w dzielnicy Bobrowniki Śląskie - Piekary Rudne obejmuje:

  • budowę ścieżki edukacyjnej o tematyce przyrodniczej i hotelu dla owadów
  • posadzenie drzew, krzewów i posianie łąki kwietnej
  • wykonanie utwardzonej ścieżki o nawierzchni przepuszczalnej
  • wyposażenie terenu w elementy małej architektury w postaci ławek, elementów z kłód drewna, stojaków na rowery oraz tablicy informacyjnej o obiekcie
- Jeśli złożony w konkursie “Zielona przestrzeń” wniosek uzyska dofinansowanie, przeprowadzimy konsultacje społeczne z mieszkańcami oraz placówkami edukacyjnymi, które zadeklarowały udział w realizacji zielonej przestrzeni w dzielnicy Bobrowniki Śląskie - Piekary Rudne - zapowiadają urzędnicy miejscy.
UM Tarnowskie Góry
Miasteczko śląskie ogród deszczowy

Może Cię zainteresować:

Nowy pomysł na teren przy bibliotece w Miasteczku Śląskim. Co może się tam pojawić?

Autor: Urszula Gołkowska

01/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon