W "Chatce Baby Jagi" rozdano szczęśliwy los na loterię. AG Studio realizuje kolejną produkcję

Chatka Baby Jagi w Parku Miejskim została wykorzystana do kręcenia krótkometrażowego filmu, który jest realizowany przez AG Studio. "Szczęście" to historia o relacjach rodzinnych i czerpaniu radości z małych rzeczy.

We wtorek, 7. czerwca od godziny 10 kręcono sceny do nowego krótkometrażowego filmu pt. "Szczęście". Do ujęć wykorzystana została XX-wieczna "Chatka Baby Jagi", która od 2021 roku pełni funkcję lodziarni "Przez lody do Serca" prowadzonej przez Andrzeja Matejczyka.

- Film będzie o relacjach rodzinnych, szczęściu i o tym, że ma ono wiele wymiarów. Produkcja ma pokazać, że łatwo można je pomylić z rzeczami materialnymi. W treści chcemy przekazać, że z małych rzeczy takich jak uśmiech można czerpać radość. Wyznacznikiem szczęścia nie tylko są pieniądze - tłumaczy Adam Gawenda, reżyser i właściciel "AG Studio".

Szczęście nie jedno ma imię

W filmie udział weźmie pięciu aktorów. Fabuła opierać się będzie na scenie z Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach, gdzie kilkuletnia dziewczynka przy okazji pójścia na lody, zakupi los na loterię. Ku jej zdziwieniu kupon okaże się szczęśliwy, a bohaterka wygra milion złotych. Rodzice jej będą chcieli rozsądnie zadysponować środki. Pomimo wygranej rodzina dochodzi do wniosku, że wielka kwota wygrana w loterii nie była przyczyną permanentnego szczęścia, a relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi.

Pomysł na scenariusz krótkometrażowego filmu "Szczęście pochodził od zleceniodawcy, który na razie wolał pozostać anonimowy. W trakcie kręcenia chatka została ozdobiona wróżbiarskimi akcesoriami i przemianowana na okoliczny kiosk. Sceny kręcone w parku były drugim dniem produkcji AG Studio.

Agnieszka Chylińska w tarnogórskim Parku Miejskim

AG Studio, którego właścicielem jest Adam Gawenda - absolwent II LO im. Stanisława Staszica od wiele lat prężnie działa w branży filmowej. W 2014 roku za teledysk do piosenki Mrozu - "Nic do stracenia" otrzymało nagrodę główną Eska MUSIC Awards 2014 za najlepszy klip roku. Zaś w 2017 roku kolejna statuetka powędrowała do nich za produkcję „Królowa Łez” Agnieszki Chylińskiej.

- Każde zlecenie jest kolejnym wyzwaniem, które traktowane jest indywidualnie, a jego realizacja wymaga pełnej staranności i dokładności. Klient zawsze otrzymuje produkt najwyższej jakości! - czytamy na stronie AG Studio.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon