W Kaletach coraz jaśniej. Miasto zdecydowało się na wymianę latarni

W sąsiedniej gminie zadbano o lepsze oświetlenie. Może to nie tylko poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, ale także pozytywnie wpłynąć na walory estetyczne.

Plany dotyczące inwestycji kształtowały się już w pierwszym półroczu.

- Wiosną bieżącego roku Burmistrz Miasta Kalety spotkał się z Dyrektorem ds. majątku oświetleniowego firmy Tauron, panem Waldemarem Jemioła i wstępnie uzgodniono, że w miarę możliwości finansowych firma Tauron Nowe Technologie dokona we własnym zakresie wymiany 16 latarni w centrum miasta Kalety - podaje Urząd Miasta.

Mieszkańcy mogą się już cieszyć nowym oświetleniem. Zamontowano zapowiedziane latarnie, które wyposażono w oprawy LED. Zwiększyło to natężenie oświetlanie. Co więcej, gmina wymieniła oprawę oświetlenia na skrzyżowaniu ulic Gwoździa i 1 Maja.

Kalety szykują się także do znacznie większej inwestycji. Projekt "Przebudowa centrum miasta, utworzenie nowej przestrzeni publicznej" pozyskał dotację ze środków Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Realizację zadania zaplanowano na 2022 rok. Więcej informacji oraz wizualizacje w artykule: "Kalety jak nowe. Szykuje się przebudowa centrum miasta".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon