W Kaletach jeden remont się zakończył, a kolejne zaczynają. Co dzieje się na drogach?

Mieszkańcy mogą korzystać z odnowionej infrastruktury, a już szykują się następne działania. Urząd Miasta zdradza kolejne remontowe plany. Gdzie mogą pojawić się utrudnienia?

Remonty w Kaletach

Na dobry początek weekendu, 5 kwietnia, odbył się odbiór zadania na ulicy Sobieskiego. Odnowioną drogę oglądali przedstawiciele władz samorządowych w towarzystwie wykonawcy oraz inspektora nadzoru inwestorskiego. Koszt prac wyniósł 1 188 734,95 zł. Za realizację odpowiadało P.H.U. ARGO Arkadiusz Góra z Lisowa.

- W ramach tego zadania wykonano nawierzchnię ulicy z kostki brukowej betonowej na odcinku 347 metrów wraz ze zjazdami do posesji oraz ułożeniem chodnika. Wykonano również remont kanalizacji deszczowej - informują urzędnicy miejscy.

Jeden remont się zakończył, a już kolejny pojawił się na horyzoncie. Modernizowana będzie droga osiedlowa. Na ulicy 1 Maja odbędą się prace między blokiem 84 i 94. Wykonawca odnowi nawierzchnię z kostki brukowej betonowej. Wartość prac wyniesie 335 878,92 zł. Zrealizuje je konsorcjum firm KRUZ Budownictwo sp. z o.o. z Koziegłów oraz BRUKPOL BIS z Koziegłów.

Urząd Miasta ogłasza także przetarg przygotowujący do jeszcze jednej inwestycji. Poszukiwany jest wykonawca dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy dróg gminnych. Zadanie obejmuje ulice:

  • Wierzbowa od skrzyżowania z ul. Młyńską do końca zabudowy
  • Ignacego Krasickiego
  • Drzymały
  • Chmielna
  • Jaśminowa
  • Popiełuszki
  • Tetmajera
  • Kołłątaja

O wyborze najkorzystniejszej propozycji decydować będzie cena brutto oferty. Przypomnijmy, że w lutym rozstrzygnięty zostały inny przetarg na remont kilku kaletańskich ulic. Które drogi czekają zmiany?

Kalety remont drog

Może Cię zainteresować:

Osiem ulic w Kaletach do remontu. Wykonawca inwestycji już wybrany

Autor: Urszula Gołkowska

19/02/2024

Nowa siłownia w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Od dziś można wybrać się do siłowni w Kaletach. Mieszkańcy poćwiczą tam za darmo

Autor: Urszula Gołkowska

02/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon