W Kaletach powstaje nowa remiza strażacka. Widać już fundamenty

Za niecałe jedenaście miesięcy w Kaletach będziemy już oglądać gotowy budynek. Roboty ruszyły po podpisaniu umowy z wykonawcą. Na jakim etapie są obecnie prace?

Nowy budynek dla OSP Kalety

Zapowiadana budowa nareszcie się rozpoczęła. Przy zbiegu ulic Leśnej oraz Gwoździa powstaje remiza. Za inwestycję odpowiada firma TIGER-BUD S.C. z Rusinowic. Na realizację zamówienia wybrany wykonawca ma 12 miesięcy. Umowa została podpisana 15 września.

Miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję kwotę 4 680 000 zł. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą propozycję - 3 049 272,34 zł - przedstawiła spółka NAU-TECHNIKA z Tarnowskich Gór. Zdecydowano się jednak na ofertę najdroższą, ale mieszczącą się w założonej kwocie, jaką złożyło konsorcjum TIGER-BUD - 4 496 296,98 zł. Część środków na ten cel pozyskano z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Reszta pochodzi z budżetu miasta.

Prezent na 100-lecie

Planowany termin zakończenia prac zbiega się z ważną dla Ochotniczej Straży Pożarnej datą. W 2023 roku druhowie z Kalet będą świętować sto lat działalności jednostki. Obecnie teren przyszłej remizy został już ogrodzony i zabezpieczony. Aktualnie wykonawca wytyczył obiekt oraz zalał fundamenty.

Wiemy, jak ma wyglądać gotowy budynek OSP Kalety. Wizualizacje i animację można zobaczyć w poniższym artykule.

Kalety - nowa remiza

Może Cię zainteresować:

Nowa remiza dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Jak będzie wyglądać? [WIDEO]

Autor: Urszula Gołkowska

15/02/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon