W Kaletach powstanie nowa hala sportowa. Kiedy skorzystają z niej uczniowie?

Umowa na budowę nowego obiektu już podpisana. Urząd Miasta zapowiedział też planowy czas zakończenia inwestycji. Dzięki niej powstanie nowe miejsce, gdzie młodzi zawodnicy będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności.

UM Kalety
Kalety hala sportowa

Hala sportowa dla Kalet

Już w zeszłym roku ruszyły przygotowania do realizacji tego niemałego zadania. Natomiast 10 kwietnia przedstawiciele władz samorządowych podpisali umowę z wykonawcą na budowę hali. Pojawi się ona przy Szkole Podstawowej nr 1.

Inwestycja obejmuje budowę przy ul. 1 Maja w Kaletach boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, zadaszenia o konstrukcji stalowej o ścianach krytych płytami warstwowymi i dachem ocieplanym oraz murowanego zaplecza sanitarno-szatniowego - czytamy w opisie inwestycji.

W hali znajdzie się miejsce przeznaczone do gry w piłkę ręczną, siatkową oraz koszykówkę z polem o wymiarach 20,0 x 40,0 m. Do tego powstanie także strzelnica laserowa cztero-stanowiskowa, trybuny i ławki oraz szatnia. Hala ma być gotowa do 30 listopada 2024 roku.

Podczas przetargu swoje oferty zgłosiło pięć firm. Najwyższa wycena zadania wyniosła 15 764 011,63 zł, natomiast najniższa - 7 095 185,27 zł. Zdecydowano się na usługi tej ostatniej. Było to Przedsiębiorstwo Instalacyjno Montażowe KZ Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowskich Górach. Gmina zdobyła dotację na realizację inwestycji. Dofinansowanie pochodzi z Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich – OLIMPIA 2023.

Nowa siłownia w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Od dziś można wybrać się do siłowni w Kaletach. Mieszkańcy poćwiczą tam za darmo

Autor: Urszula Gołkowska

02/04/2024

Remont boiska w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Boisko w Kaletach już po remoncie. Kiedy otworzy się dla lokalnych sportowców?

Autor: Urszula Gołkowska

25/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon