W Kaletach powstanie tężnia solankowa. Jak będzie wyglądać ta nowa atrakcja?

W powiecie tarnogórskim ma pojawić się jeszcze jedna infrastruktura uzdrowiskowa. Leśny Zakątek Śląska otrzymał dofinansowanie na utworzenie bulwarów przy Małej Panwi. Znamy wizualizacje efektu tych prac.

Nowa rekreacyjna miejscówka w Kaletach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił pierwszą edycję konkursu "Zielona Przestrzeń". Na liście projektów przeznaczonych do realizacji znajdziemy "Utworzenie terenu zieleni przy ul. Bolesława Chrobrego" w Tarnowskich Górach, a także "Utworzenie zielonej przestrzeni na bulwarach rzeki Mała Panew". Kalety otrzymały na ten cel dofinansowanie w wysokości 183 200 zł.

Przedsięwzięcie dotyczy terenu nieopodal mostu na ulicy ks. Drozdka. Zaplanowano tam nasadzenia przeszło 900 wieloletnich iglastych i liściastych roślin - krzewów oraz drzew. Wykonana zostanie instalacja dydaktyczna na temat gatunków ptaków zamieszkujących lokalne środowisko. Pojawią się ławeczki parkowe i automatu do karmienia kaczek, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Spacerowicze będą mogli się przechadzać po utwardzonych alejkach. Najciekawszym punktem nowego skweru może stać się obiekt zyskujący ostatnio w miastach na popularności - tężnia solankowa. Całość inwestycji obejmie teren o powierzchni około 3 500 m2.

- Ten niepozorny obszar naszego miasta zyska nową funkcję i powiększy ilość terenów zielonych. Namiastkę tego, co planowane jest do wykonania, można zobaczyć na poniższych wizualizacjach. Obecnie trwają prace projektowe oraz kwestie związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę - informują urzędnicy miejscy.

Efekt końcowy wymienionych działań zobaczymy prawdopodobnie w październiku 2024 roku.

Nowe nasadzenia w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Cztery tysiące sadzonek kwiatów w Kaletach. Miasto zaprasza do zielonego centrum

Autor: Urszula Gołkowska

11/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon