W Kaletach rusza sezon wędkarski. Przed gośćmi otwiera się Ichtiopark

Powraca możliwość skorzystania z jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Leśnego Zakątka Śląska. Na miejscu znajduje się także wypożyczalnia sprzętu i punkt gastronomiczny.

UM Kalety
Kalety ichtiopark 2

Na ryby do Ichtioparku

Już w przyszłym tygodniu rozpoczyna się sezon wędkarski w Kaletach. Miasto zaprasza wszystkich miłośników tej aktywności na świeżym powietrzu. Już 1 i 3 maja (oraz 8 czerwca) z Ichtioparku będzie można skorzystać bezpłatnie! Sezon zostanie oficjalnie zainaugurowany w pierwszy weekend miesiąca: 6-7 maja.

Wszystkie potrzebne sprzęty oraz przyjęty czekają na miejscu. Wypożyczalnia w miesiącach maj - czerwiec jest czynna w soboty i niedziele w godzinach od 14:00 do 20:00. Od najbliższego weekendu zgłodniali wędkarze oraz wszyscy goście Ichtioparku mogą zamówić coś do zjedzenia w nowym punkcie gastronomicznym. Otwiera się on jutro, 29 kwietnia. Będzie serwował klientom wędzoną rybę.

Wędkarstwo to niejedyne hobby, jakiemu sprzyjają atrakcje Kalet. Na terenie Ichtioparku znajduje się również pasieka edukacyjna. W budynku najmłodsi dowiedzą się niemało o życiu pszczół. Wielu turystów ceni sobie także zalew Zielona, gdzie w cieniu lasu odpocząć można od tłumu i hasłu. W sezonie istnieje też opcja wypożyczenia kajaków. Miasto znane jest ze swojej dobrze rozwiniętej infrastruktury rowerowej. Na cyklistów czekają ścieżki, stanice, gdzie można urządzić przerwę oraz stacje naprawy pojazdów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon