W Krupskim Młynie mieszkańcy wyjdą na ulice. Będą protestować w sprawie stanu dróg

Jutro, 21 marca, w jednej z gmin powiatu tarnogórskiego odbędą się dwie blokady przejść dla pieszych. Powodem akcji jest zły stan dróg w Krupskim Młynie. Podróżujący muszą liczyć się z utrudnieniami.

Sołectwo Krupski Młyn
Protest krupski mlyn blokada przejsc

Protest w Krupskim Młynie

Mieszkańcy miejscowości planują jutro, 21 marca, spotkać się, by razem okazać swój sprzeciw wobec władz powiatowych. Czwartkowe wydarzenie zgłosił sołtys Potępy Andrzej Janus. Jak podaje, celem jest sprzeciw, w związku z odebraniem przez Radę Powiatu pieniędzy w wysokości 800 000 zł gminie na zadanie inwestycyjne pn. Modernizacja układu drogowego dróg powiatowych nr 3235S i 2351S przebiegających przez gminę Krupski Młyn oraz w związku z fatalnym stanem technicznym dróg powiatowych.

W ramach protestu uczestnicy zablokują dwa przejścia dla pieszych. Utrudnienia czekają na ul. Tarnogórskiej 2a oraz ul. Głównej 4/2. Akcja potrwa od godziny 12:00 do 15:00.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
- Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, protestujących oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i rozsądek w trakcie przemieszczenia się we wskazanym rejonie - proszą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

W związku z akcją na czas jej trwania zmiany w rozkładzie jazdy zapowiedział ZTM. Kursy linii 129 z przystanku Tarnowskie Góry Dworzec o godz.: 11:42, 12:12 i 12:38 zostaną skrócone do przystanku Koty Szkolna, skąd o godz.: 13:00, 13:23 i 14:00 rozpoczną kursy powrotne do przystanku Tarnowskie Góry Dworzec.

  Kalety utrudnienia protest rolnikow 2024

  Może Cię zainteresować:

  Rolnicy planują protest w powiecie tarnogórskim. Utrudnienia na DW 908

  Autor: Urszula Gołkowska

  18/03/2024

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon