W Miasteczku Śląskim pojawił się nowy mural. Opowiada o... stworzeniu Ślązaka

W jednej z gmin powiatu tarnogórskiego pojawiło się nowe malowidło naścienne. Autorką projektu jest jedna z mieszkanek Miasteczka Śląskiego. Dzieło zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie.

Nowy mural w Miasteczku

Nie znamy dokładnej daty, kiedy na planecie pojawili się Ślązacy, ale wiemy już, jak do tego doszło. Całą zawiłą i skomplikowaną historię przedstawia grafika, jak pojawiła się w przestrzeni publicznej Miasteczka Śląskiego. Mural w przystępny sposób opowiada o początkach lokalnej społeczności.

UM Miasteczko Śląskie

Malowidło powstało w ramach konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska".

- Mural zdobył pierwsze miejsce w konkursie, jury szczególnie doceniło wykorzystanie lokalnej legendy o stworzeniu Ślązoka oraz kunszt artystki Anny Foks, która ze znakomitą precyzją odwzorowała szczegóły stroju śląskiego - podają organizatorzy przedsięwzięcia.

Pani Anna Foks, mieszkanka Miasteczka Śląskiego, przygotował projekt, natomiast za jego realizację odpowiada pracownia Nietak - Malowanie Artystyczne. Zadanie sfinansowało Stowarzyszenie LGD. Jeśli chcecie na własne oczy zobaczyć mural, musicie udać się pod adres: ul. Gałczyńskiego 28. Lokalna społeczność przyjęła nową ozdobę bardzo pozytywnie.

- Super pomysł, brawo dla artysty, który to namalował, prawdziwy talent.
- Ania jest bardzo utalentowaną mieszkanką naszej gminy, co widać. Pięknie!
- Ten mural to nowa definicja "efektu wow"- coś, czego doświadczasz od dzisiaj wjeżdżając do Miasteczka. Rewelacja, cieplej na duszy, wesoło w sercu.

Dzięki konkursowi naścienne grafiki powstaną jeszcze w dwóch miejscach. Jedna z nich pojawi się w Krupskim Młynie. W podobnym czasie w Miasteczku Śląskim zaistniała jeszcze jedna ozdoba. Za jej wykonanie odpowiada Franek Mysza. Znajduje się niedaleko Przedszkola nr 1 przy ulicy Dębina.

Przy tej okazji warto wspomnieć, iż zaledwie rok temu w Miasteczku Śląskim powstał mural przedstawiający najważniejsze lokalne atrakcje i zabytki. Ozdabia ściany przy Parku Rubina. Jest dziełem artystki Tokkinika, agencji Raz Dwa neony i komunikacja wizualna oraz firmy Bit-o-Magic. Inwestycja został zrealizowana ze środków gminy oraz przy wsparciu dofinansowania z funduszy Stowarzyszenia LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska".

Mural w Miasteczku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Nowy mural w Miasteczku Śląskim. Jak wygląda w pełnej okazałości? [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

19/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon