W Miasteczku Śląskim powstanie tężnia solankowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na budowę nowej infrastruktury służącej mieszkańcom. Kiedy planowane jest zakończenie prac?

Miasteczko śląskie tężnia solankowa

Tężnia solankowa w Miasteczku Śląskim

- Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w te wakacje będzie można skorzystać z nowej atrakcji. Dziś [23.06] podpisałem umowę na budowę tężni solankowej w Parku Rubina - ogłosił burmistrz Michał Skrzydło.

W tym miesiącu poznaliśmy wyniki przetargu, który miał wyłonić wykonawcę zadania. Na zamówienie pt. "Stworzenie nowatorskiej atrakcji turystycznej na terenie gminy Miasteczko Śląskie poprzez budowę tężni solankowej" samorząd planował przeznaczyć 157 620 zł. W ramach inwestycji powstać ma nie tylko sama tężnia, ale także cztery ławki parkowe, kosz na śmieci, tablica informacyjna czy dojścia dla pieszych z kostki brukowej. Infrastruktura będzie ulokowana w Parku Rubina.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - Kryształowy Świat P.H.U. - Export z Libiąża. Przedsiębiorstwo zaproponowało za swoje usługi kwotę 176 505 zł. W piątek, 23 czerwca, burmistrz Miasteczka Śląskiego podpisał umowę na realizację zdania. Teraz wykonawca ma trzy miesiące na zakończenie prac.

Nowy plac zabaw w Miasteczku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Nowa inwestycja w Miasteczku Śląskim. Plac rekreacyjno-sportowy w Brynicy już gotowy

Autor: Urszula Gołkowska

18/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon