W Nadleśnictwie Brynek będą opryskiwać lasy. Chcą się pozbyć osnui gwiaździstej

Nadleśnictwo Brynek informuje, że w tym miesiącu będzie opryskiwane lasów w celu usunięcia osnui gwiaździstej - jednego z głównych szkodników sosny. Środek jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin. Jego toksyczność ogranicza się do owadów.

Wood

Jak informuje Nadleśnictwo Brynek w drugiej i trzeciej dekadzie maja zostaną przeprowadzone zabiegi ograniczające masowe występowanie osnui gwiaździstej na terenach leśnych leśnictw: Potępa, Krywałd i Tworóg.

Osnuja gwiaździsta to jeden z głównych szkodników sosny. Postać dorosła przypomina nieco ubarwieniem osę i mierzy do 1,5 cm. Sosna w lasach Nadleśnictwa Brynek stanowi zdecydowaną większość, dlatego szczególnie ważne jest zadbanie o jej stan zdrowotny. Masowe pojawienie się osnui może doprowadzić nawet do śmierci drzewa lub całych grup. Dlatego, w trosce o zdrowie naszych drzew we wszystkich Lasach Państwowych regularnie przeprowadza się badania liczebności tego owada w celu prognozowania zagrożenia. To pozwala zaplanować skuteczne akcje ograniczania jego liczebności.

Nadleśnictwo Brynek będzie wykonywać zabiegi preparatem MOSPILAN 20 SP przy użyciu agrolotniczej aparatury ULV (ultraniskoobjętościowej). Pola zabiegowe znajdują się na terenie lasów położonych w sąsiedztwie miejscowości Koty i Pusta Kuźnica . Powierzchnie na których zostaną przeprowadzone opryski, oznaczone zostaną tablicami ostrzegawczymi. Preparat, który zostanie zastosowany do oprysków prowadzonych z powietrza, to środek przeznaczony do zwalczania larw. Środek jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin. Jego toksyczność ogranicza się do owadów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Radzionków, brak wody

Radzionków. Już jutro przerwa w dostawie wody

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 01-07.11. Czym żyli tarnogórzanie?

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego 2022

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego

Tarnowskie Góry. Remont ulicy Zamkowej i Bondkowskiego

Dziewięć nowych zamiast pięciu starych. Drzewne roszady w TG

Kurna Chata w Tarnowskich Górach

Zawaliła się Kurna Chata. Tarnogórzanie ruszają na pomoc

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

Duże zmiany w tarnogórskim szpitalu

Porwanie dziecko tarnowskie gory

Policyjna akcja "Naucz mnie mówić NIE". Jak...