W Parku Repeckim pojawi się nowe oświetlenie. Prace ruszą już w przyszłym tygodniu

W jednym z popularniejszych miejsc spacerowych naszego miasta będzie jaśniej i bezpieczniej. To dzięki zamontowaniu nowych lamp oraz wymianie tych starszych. Zadanie ma zakończyć się w tym roku.

Urszula Gołkowska
Park repecki tarnowskie góry

Ledy w Parku Repeckim

Urząd Miasta zapowiedział dużą inwestycję polegającą na wymianie oświetlenia w różnych częściach Tarnowskich Gór. Montowane lampy mają być nowocześniejsze i oszczędniejsze. W planach modernizacyjnych ujęto także Park Repecki. Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się tam prace. W efekcie pojawi się 14 nowych latarni, a 44 dotychczasowe będą wymienione. Prace dotyczą odcinka od ulicy Repeckiej przez Szyb Sylwester i Szyb Ewa, a także pomiędzy bramą główną a rondem z drugiej strony parku.

- Nowe oświetlenie, które poprowadzi turystów do Sztolni, będzie podwójnie energooszczędne: będzie ledowe i inteligentne, czyli włączać będzie się tylko wtedy, kiedy na trasie pojawią się ludzie - podają urzędnicy miejscy.

- Prace instalacyjne, które mają potrwać do końca listopada, będą – z uwagi na dobro rosnących przy ścieżce drzew i ich korzeni – wykonane metodą bezwykopową. Wszystkie kable poprowadzone będą za pomocą odwiertów. Przy okazji instalacji kabla do oświetlenia nowa sieć położona zostanie także na trasie do zabudowań Sztolni - dodają.

Do przetargu dotyczącego zadania "Budowa oświetlenia na terenie Parku w Reptach Śląskich - Tarnowskich Górach" zgłosiły się cztery przedsiębiorstwa. Ostatecznie Urząd Miasta zdecydował się na ofertę spółki ETEC z Olkusza. Koszt inwestycji wyniesie 1 193 452,85 zł.

Wymiana oświetlenia w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry wymienią oświetlenie. Osada Jana korzysta z nowych ledów

Autor: Urszula Gołkowska

27/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon