W Parku Świerklaniec znaleziono owce. Właściciel proszony o kontakt

Park w Świerklańcu, to doskonałe miejsce na rodzinne wypady. Spory teren rekreacyjny, skromne zaplecze gastronomiczne, bliskie sąsiedztwo Zbiornika Zaporowego Kozłowa Góra czy wybudowany przez Donnersmarcków Pałac Kawalera - każdego dnia przyciąga wielu chętnych. Dziś, 5 lipca 2021 roku, do parku zawitali nietypowi goście...

Cztery zguby czekają na właściciela

O poranku, pracownik gospodarczy Parku Świerklaniec zauważył paradujące jedną z alejek... cztery owieczki. Po powiadomieniu pracowników Urzędu Gminy w Świerklańcu, podjęto decyzję o pomocy zwierzętom.

Jak dobry pasterz, pracownik zagonił owce w bezpieczne miejsce, gdzie zostały one napojone wodą. Obecnie przebywają one w jednym z budynków po byłym mini zoo, działającym na terenie parku.

Niestety, mimo najlepszej opieki, z uwagi na to, że zwierzęta nie mogą długo pozostać na terenie nieczynnego już obiektu, pracownicy starają się odnaleźć właściciela. Owce nie sprawiają wrażenia wystraszonych. Są ogolone, co świadczy o tym, że zapewne ktoś w ostatnim czasie zebrał z nich wełnę.

Kto zgubił owce?

Niewykluczone, że zguby uciekły z jednego z pobliskich gospodarstw. Chociaż gościom bardzo podoba się park, każdy kto posiada informację na temat ich właściciela lub zna osobę, która na co dzień zajmuje się hodowlą owiec - proszony jest o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy w Świerklańcu. Tel. 32 284-74-00

zdj. Facebook Park w Świerklańcu


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Rondo im. SMZT

Pomysły dotyczące nowego ronda w Tarnowskich Górach

Podtopienie dziecka w Zalewie Nakło-Chechło

Podtopienie w Nakle-Chechle. 4-letnie dziecko bez opieki

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

Duże zmiany w tarnogórskim szpitalu

Porwanie dziecko tarnowskie gory

Policyjna akcja "Naucz mnie mówić NIE". Jak...