W Parku Świerklaniec znaleziono owce. Właściciel proszony o kontakt

Cztery zguby czekają na właściciela

Park w Świerklańcu, to doskonałe miejsce na rodzinne wypady. Spory teren rekreacyjny, skromne zaplecze gastronomiczne, bliskie sąsiedztwo Zbiornika Zaporowego Kozłowa Góra czy wybudowany przez Donnersmarcków Pałac Kawalera - każdego dnia przyciąga wielu chętnych. Dziś, 5 lipca 2021 roku, do parku zawitali nietypowi goście...

O poranku, pracownik gospodarczy Parku Świerklaniec zauważył paradujące jedną z alejek... cztery owieczki. Po powiadomieniu pracowników Urzędu Gminy w Świerklańcu, podjęto decyzję o pomocy zwierzętom. 

Jak dobry pasterz, pracownik zagonił owce w bezpieczne miejsce, gdzie zostały one napojone wodą. Obecnie przebywają one w jednym z budynków po byłym mini zoo, działającym na terenie parku. 

Niestety, mimo najlepszej opieki, z uwagi na to, że zwierzęta nie mogą długo pozostać na terenie nieczynnego już obiektu, pracownicy starają się odnaleźć właściciela. Owce nie sprawiają wrażenia wystraszonych. Są ogolone, co świadczy o tym, że zapewne ktoś w ostatnim czasie zebrał z nich wełnę. 

Kto zgubił owce?

Niewykluczone, że zguby uciekły z jednego z pobliskich gospodarstw. Chociaż gościom bardzo podoba się park, każdy kto posiada informację na temat ich właściciela lub zna osobę, która na co dzień zajmuje się hodowlą owiec - proszony jest o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy w Świerklańcu. Tel. 32 284-74-00

zdj. Facebook Park w Świerklańcu 


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, Boże Narodzenie 2021

Świąteczne ozdoby nie tylko w centrum miasta? Są takie plany

Centrum przesiadkowe w Świerklańcu - wizualizacja

Powstanie centrum przesiadkowe w Świerklańcu

Świerklaniec. Dożynki 2021 i Gyburstag Kołoca

Dożynki i Gyburstag Kołoca w Świerklańcu

Park w Świerklańcu. Miasteczko Zdrowia

Miasteczko Zdrowia w Parku w Świerklańcu [GALERIA]

TCK-owe Kino Objazdowe

Atrakcje weekendu 13.-15.08. Gdzie warto się wybrać?

Świerklaniec od podszewki

Świerklaniec od podszewki. Poznaj tajemnice dawnego pałacu

Gorlice fot Natalia Pacana Roman

Gorlice – niepisana stolica Beskidu Niskiego