W piżamach na rynek? Czemu nie! Taki barwny pochód przejdzie ulicami Tarnowskich Gór

W przyszły poniedziałek w Śródmieściu zobaczyć będzie można niemało nastolatków w strojach wieczorowych. Bynajmniej nie chodzi o suknie i fraki, ale raczej kombinezony w kształcie jednorożców. Po co to wszystko?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry spacer w piżamach

"Spacer w piżamach" 2022

Uczniowie tarnogórskiego Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli znów wyjdą na ulice w piżamach. To część ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Fundację "Gdy liczy się czas...". Organizacja opiekuje się maluchami zmagającymi się z chorobą nowotworową oraz ich rodzicami.

Tarnogórska młodzież uczestniczyła w przedsięwzięciu już w zeszłym roku, czym wzbudziła niemałe, ale pozytywne zainteresowanie. Jak się okazało, głównym założeniem inicjatywy jest nie tylko rozbawienie lokalnej społeczności.

- Celem tej akcji jest solidarność z dziećmi chorymi onkologicznie. Dla tych dzieciaków jedynym strojem jest bowiem piżama lub dres. Uczniowie chcą wesprzeć akcję, poczuć dobrą zabawę i mieć dobry uczynek na koncie, a przy okazji promować zdrowy tryb życia - tłumaczyli tarnogórscy koordynatorzy.

W tym roku piżamowców zobaczymy w przyszły poniedziałek, 26 września, między 11:30 a 13:30. Zdradzili już, że na rynku szykuje się wyjątkowy pokaz belgijki. Jak młodzież bawiła się i pomagała ostatnim razem? Zobaczcie poniżej.

Tarnowskie Góry - zbiórka charytatywna w piżamach

Może Cię zainteresować:

Piżama party na Rynku. Wszystko w celach charytatywnych

Autor: Urszula Gołkowska

24/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon