W podcieniach będzie można spotkać dawnych mieszkańców Tarnowskich Gór

Stowarzyszenie Góry Kultury szykuje niespodziankę. Ma ona związek ze zbliżającymi się obchodami 500-lecia miasta. Szykujcie się na coś nowego w centrum.

"Dawni mieszkańcy pod-cieniami"

Taki tytuł ma projekt, jakim pochwaliło się stowarzyszenie. Zadanie priorytetowe otrzymało grant w ramach przygotowania do obchodów 500-lecia Tarnowskich Gór. Co to dokładnie będzie? Na razie wiemy, że w inicjatywie wzięli udział aktorzy z grupy Niespasowani: Arkadiusz Gaweł, Paulina Jakubas, Wiktoria Jędrzejowska, Katarzyna Kobielnik, Patrycja Leksy, Maja Madejewska, Wiktoria Michalik, Wojciech Michalik, Paulina Pudlo, Krzysztof Sterna, Dominik Stolz. Artyści zostali nagrani jako dawni mieszkańcy Tarnowskich Gór. Zdjęcia odbyły się w Carbon Studio TG.

- Umożliwiliście nam realizację projektu "Dawni mieszkańcy pod-cieniami" poprzez: bezinteresowną pomoc i wsparcie, przyjazną atmosferę na planie, profesjonalny sprzęt i obsługę, duże pokłady kreatywności - wyliczają organizatorzy projektu.

Efekt finalny będziemy mogli zobaczyć już niebawem podczas przejścia podcieniami przy rynku. Zapowiada się naprawdę ciekawie. Na razie jednak w tym wyjątkowym miejscu Tarnowskich Gór pojawiła się inna postać. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej razem z Górami Kultury uczciło pamięć o zmarłym w zeszłym tygodniu Stanisławie Wyciszczaku. Był ostatnim z żyjących założycieli SMZT.

Pogrzeb Stanisława Wyciszczaka

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry pożegnały Stanisława Wyciszczaka. SMZT: "Wszystko co robił, robił dla miasta"

Autor: Urszula Gołkowska

06/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon