W "Reptach" skoliozę u dzieci bada najnowocześniejsze urządzenie rentgenowskie w Polsce

Do bogatej oferty Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach dołączyła także skalometria. To wyjątkowo precyzyjne badanie/ Pozwala na wykonanie pełnych zdjęć rentgenowskich całego kręgosłupa i nóg. W "Reptach" skorzystają z niego głównie dzieci ze schorzeniami ortopedycznymi i skrzywieniami kręgosłupa.

Facebook SP ZOZ "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka
"Repty"
- Radiologia cyfrowa posuwa się naprzód. W naszym szpitalu badamy skoliozę u dzieci najnowocześniejszym urządzeniem RTG w Polsce. - przekazał Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty".

W odróżnieniu od klasycznych zdjęć RTG, przy użyciu nowego sprzętu, możliwe będzie wykonanie serii zdjęć ciała, które następnie zostaną komputerowo połączone w całość, dając specjalistom pełny obraz struktur kostnych. Warto podkreślić, że podczas krótkiego badania, pacjenci będą narażeni na znacznie mniejszą dawkę promieniowania niż w przypadku tradycyjnego aparatu analogowego. Obraz wygenerowany przez nowoczesną technologię, ma w znacznym stopniu ułatwić prowadzenie terapii rehabilitacyjnych, ortopedycznych czy reumatologicznych.

W pracowni radiologicznej w "Reptach" zamontowano także jeden z najlepszych w regionie cyfrowych aparatów RTG Carestream DRX-Compass, umożliwiających wykonywanie szerokiej gamy ogólnych badań radiograficznych, w tym także możliwość pomiaru długości kości długich i identyfikacji skrótu kończyn, a także dokładną analizę kątów skrzywień bocznych kręgosłupa. Jak na XXI wiek przystało, wszystkie "dane" z nowoczesnych urządzeń będą archiwizowane na urządzeniach podłączonych do szpitalnej sieci, umożliwiając tym samym ich łatwy i szybki podgląd podczas konsultacji.

Inwestycja warta ponad 1,5 mln zł została zrealizowana dzięki pozyskaniu środków z Województwa Śląskiego

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tężnia solankowa w Tarnowskich Górach

Tak będzie wyglądać tarnogórska tężnia solankowa

GCR Repty dla Ukrainy

Medycy z TG dla medyków z Ukrainy

Nowy sprzęt dla GCR "Repty"

GCR "Repty" z nowoczesnym aparatem RTG

GCR Repty w Agorze

GCR Repty podbija Bytom. Rehabilitanci gościli w Agorze

GCR "Repty" w Tarnowskich Górach

Mamy to! W Tarnowskich Górach powstanie tężnia solankowa

Pożegnanie dr Alicji Wołyńskiej-Ślężyńskiej

Dr Alicja Wołyńska-Ślężyńska przechodzi na emeryturę

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

GCR "Repty" oraz ZPiT "Śląsk" rozpoczynają współpracę