W sobotę zadbaj o zdrowie. Darmowe badania dla chętnych na tarnogórskim rynku

Już za dwa dni wszyscy zainteresowani będą mieli okazję, by skorzystać z konsultacji i porad medycznych. Co najlepsze - udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry rynek 2022

Zdrowe TG 2022

Sobota to idealny dzień, żeby oderwać się od codziennych obowiązków, zarezerwować trochę czasu dla siebie i na przykład zatroszczyć się o swój organizm. 5 listopada na tarnogórskim rynku pojawią się specjaliści, którzy podpowiedzą, jak prawidłowo wspomóc zdrowie oraz odporność.

- Zbliża się „misiowa pora” - późna jesień i zima. Wypełniajmy spiżarnie, ale nie róbmy zapasów na brzuchu i biodrach. Przekleństwo złych nawyków żywieniowych, braku ruchu, zajadanie stresu powoduje, że tyjemy na potęgę. Czy zdajecie sobie sprawę, że otyłość jest przyczyną aż 200 chorób? - stwierdzają organizatorzy.
- Mamy wybór - nie robimy nic i los wybierze dla nas kilka lub kilkanaście schorzeń z tej listy, które skrócą nam życie, a na pewno wpłyną negatywnie na jakoś naszego życia. Albo razem z nami wstrzymacie swoją własną autodestrukcję zmieniając swoje podejście do zdrowia - zachęcają.

Jakie prozdrowotne atrakcje czekają na nas w sobotę?

  • rynek, 9:00-13:00 - porady w diabetobusie
  • ratusz, 9:00-13:00 (przerwa od 10:30 do 12:00) - punkt konsultacyjny
  • rynek - porady dotyczące ćwiczeń fizycznych dla osób w różnych wieku
  • ratusz, Sala Sesyjna, 10:30-12:00 - debata na temat medycyny stylu życia

W spotkaniu udział weźmie siedem specjalistek: dr n. med. Beata Poprawa, lek. med. Dorota Tiszler, prof. UŚ dr hab. Alicja Gałązka, mgr Anna Orzeł-Nejman, mgr Helena Nikoniuk, mgr Karolina Piątek, Martyna Grajczyk.

Poradnia dziecięca gcr repty

Może Cię zainteresować:

W GCR Repty powstała Poradnia Rehabilitacyjna dla Dzieci. Jak można się tam zapisać?

Autor: Urszula Gołkowska

20/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon