W Starych Tarnowicach i Lasowicach trwają prace. Powstaje tam nowa infrastruktura rowerowa

W naszym mieście prowadzone są roboty w ramach dużego projektu "Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej". Na jakim etapie są obecnie prace?

Nowe trasy rowerowe w Starych Tarnowicach

Według początkowych założeń, do czerwca tego roku zostanie ukończona inwestycja, której celem jest łatwiejsze i bezpieczniejsze korzystanie z innych środków transportu niż samochód. W śródmieściu ma powstać centrum przesiadkowe. Oprócz niego w mieście pojawi się finalnie ponad 25 kilometrów tras rowerowych. Część z nich została już wykonana. Aktualnie prace trwają w dzielnicy Stare Tarnowice.

- Na ulicy Janasa widać postępy. Na odcinku od Alei Jana Pawła II do Sielanki prawie na całej długości (poza ostatnią częścią blisko Alei) wczoraj i dziś [3 i 4 stycznia] układana była kostka i kładziony był asfalt - podają urzędnicy miejscy.

Kiedy roboty na tym fragmencie dobiegną końca, rozpoczną się kolejne prace również na terenie tej dzielnicy. Na co powinni przygotować się kierowcy?

- Po wykonaniu ostatniego odcinka budowlańcy przeniosą się na południową część ulicy Janasa prowadząc ścieżkę rowerowo-pieszą w kierunku kościoła i dalej ulica Pyskowicką w kierunku szpitala. W międzyczasie podobny trakt otoczy park przy ulicy Morcinka wzdłuż ulicy Sielanka aż do ulicy Opatowickiej. Kiedy ścieżki poprowadzone zostaną ul. Litewską do Alei Jana Pawła II starotarnowicka część budowy ścieżek zostanie zamknięta - zapowiadają urzędnicy.

Tunel w Lasowicach

Jeszcze jednym elementem tarnogórskiej inwestycji jest tunel łączący centrum miasta z dzielnicą Lasowice. Obecnie budowa zbliża się do ulicy Częstochowskiej.

- Na miejscu wylana jest już mierząca 17,5 metra długości, a szeroka na blisko 5 metrów podstawa ostatniego modułu po wschodniej stronie tunelu. Budowlańcy zbroją już sklepienie i ściany przeprawy, która pod ziemią ma już 55 metrów. Po jej zakończeniu górą znowu przebiegnie torowisko wąskotorówki. W następnej kolejności do wykonania zostanie kilkudziesięciometrowy przekop pod torami po stronie zachodniej, czyli w kierunku centrum miasta - informują przedstawiciele Urzędu Miasta.
Tarnowskie Góry budżet miasta

Może Cię zainteresować:

Budżet Tarnowskich Gór na 2023 rok. Na co miasto wyda najwięcej pieniędzy?

Autor: Urszula Gołkowska

22/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon