W Świerklańcu zderzyły się z sobą trzy samochody osobowe. Na szczęście bez poszkodowanych

W powiecie tarnogórskim doszło do niebezpiecznej kolizji. Osobowy seat wjechał w inny samochód, a siłą odrzutu uszkodzony został jeszcze jeden pojazd. Na miejsce wezwano służby.

Kolizja w Świerklańcu

Zdarzenie miało miejsce w środę, 22 listopada, po godzinie 15:00. Na ulicy Tarnogórskiej w Świerklańcu zderzyły się z sobą trzy samochody osobowe. Jak podają policjanci, 70-latek ze Świerklańca nie dostosował prędkości i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Za jego kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec Oss. Jeden z samochodów siłą odrzutu wjechał w kolejny - osobową skodę prowadzoną przez 54-latka z Ożarowic. Łącznie uszkodzone zostały trzy pojazdy.

Na miejscu kolizji pojawili się ratownicy medyczni. Przebadali jednego z uczestników zdarzenia. Na szczęście nie trzeba go było jednak przewozić do szpitala. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne dwóch pojazdów z powodu ich uszkodzenia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Mundurowi przestrzegają kierowców, by nie doprowadzali do podobnych sytuacji, które mogą skończyć się dużo gorzej.

- Warunki na drodze są trudne. Temperatura miejscami spada poniżej zera, a co za tym idzie, jezdnia może być oblodzona. Biorące te warunki pod uwagę powinniśmy dostosować odpowiednią prędkość, a także zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego nas pojazdu - przypominają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon