W Szpitalu Powiatowym im. dr B. Hagera pękła ściana. Blok porodowy przez kilka godzin był zamknięty

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym pękła jedna ze ścian. Uszkodzenie było na tyle widoczne, że pracownicy zgłosili uszkodzenie do prezesa Sebastiana Grabowskiego. Na miejsce wezwany został również Inspektor Nadzoru Budowlanego, który stwierdził, że rysy nie zagrażają bezpieczeństwu pacjentów i personelu.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry, szpital powiatowy, tomografia

Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera przeżyli chwile grozy. W sobotę, 29 stycznia około godziny 20 personel dostrzegł widoczne pęknięcie na jednej ze ścian bloku porodowego.

Zarząd szpitala udał się na miejsce

Pracownicy bezzwłocznie zgłosili sprawę do prezesa szpitala - Sebastiana Grabowskiego. Oprócz niego na miejscu zjawił się sztab pracowników odpowiadających za bezpieczeństwo i funkcjonowanie placówki oraz starosta powiatu tarnogórskiego - Krystyna Kosmala.

- Po przeprowadzeniu oględzin, wezwany na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego jednoznacznie stwierdził, iż powstałe rysy nie zagrażają w żaden sposób bezpieczeństwu i zalecił obserwację pomieszczeń - wyjaśnia Sławomir Głaz, rzecznik prasowy szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach.

Po wydaniu decyzji przez inspektora budowlanego blok został ponownie otwarty. Jak stwierdza rzecznik, nie znana jest przyczyna pęknięcia ściany. Obecnie WSP jest w trakcie przebudowy nowego bloku operacyjnego, gdzie będą przenoszone sale operacyjne z budynku szpitala. W dalszej kolejności pomieszczenia te będą modernizowane w ramach planu inwestycyjnego na 2022-2023.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon