W Tarnowskich Górach Industriada potrwa dwa dni. Na rozruch Małe TGD i Elektryczne Gitary

1 czerwca odbędzie się Święto Szlaku Zabytków Techniki. Jednak już dzień wcześniej na biforek zaprasza kopalnia w Tarnowskich Górach. Tegoroczna przemysłowa zabawa rozpocznie się od dwóch koncertów.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie gory industriada

Happening na dobry start

Miłośnicy i stali bywalcy Industriady już szykują się na najbliższą sobotę, 1 czerwca. W wielu miejscach na terenie województwa śląskiego nadarzy się szczególna okazja, by zwiedzić przemysłowe zabytki, zobaczyć pokazy czy wziąć udział w niecodziennych atrakcjach. Jednak Tarnowskie Góry zaczną świętowanie już dzień wcześniej. 31 maja odbędzie się "Happening na rozpoczęcie".

- "15 lat razem". Pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna Industriada. Święto Szlaku Zabytków Techniki w Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga już 1 czerwca. A dzień wcześniej w tarnogórskiej kopalni z listy UNESCO odbędzie się tzw. happening, czyli rozruch regionalnego wydarzenia - zapraszają organizatorzy.

Impreza odbędzie się na terenie Skansenu Maszyn Parowych. Znajdziemy go przy ulicy Szczęść Boże 81 w Tarnowskich Górach. W cieniu szybu zabytkowej kopalni będzie mieć miejsce spotkanie z muzykami młodszego i starszego pokolenia. Wydarzenie rozpocznie się oficjalnie o godzinie 18.00. Jako pierwsi na scenie pojawią się artyści grupy Małe TGD. Posłuchamy ich od godziny 18:30. Później na scenę wkroczy kultowy zespół Elektryczne Gitary. Swoje show rozpocznie o 20:00. Wstęp oczywiście wolny.

Co na Industriadzie?

Już następnego dnia, 1 czerwca, odbędzie się właściwe wydarzenie. Dołączają do niego rzecz jasna tarnogórskie obiekty UNESCO. W Zabytkowej Kopalni Srebra czekają na nas między innymi: przejażdżka kolejką, piknik, różnorodne warsztat oraz koncert. Do tego oczywiście okazja, by zwiedzić tarnogórskie podziemia. Z kolei w Sztolni Czarnego Pstrąga odbędą się zabawy dla najmłodszych, zajęcia kreatywne, naukowe oraz plastyczne. Na turystów będzie czekał przewodnik, który zabierze ich w podróż łodziami po zalanych wodą tunelach. Szczegółowy plan znaleźć można w poniższym artykule. Na industrialne zwiedzanie z dodatkami zaprasza także Radzionków. Program przygotowało Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. Warto też skorzystać z oferty Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Industriada 2023 w Tarnowskich Gorach 3

Może Cię zainteresować:

Industriada 2024 w Tarnowskich Górach. Łapcie plan imprezy i przybywajcie do podziemi!

Autor: Urszula Gołkowska

30/04/2024

Tarnowskie gory waskotorowka

Może Cię zainteresować:

Wąskotorówką na Industriadę. Małe pociągi będą kursować między Bytomiem i Tarnowskimi Górami

Autor: Urszula Gołkowska

24/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon