W Tarnowskich Górach odbędzie się Niebieski Spacer. To z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Sportowcy, placówka i szkoła z naszego miasta zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. Jego uczestnicy wyrażą swoją solidarność z osobami zmagającymi się z autyzmem.

Niebieski Spacer w Tarnowskich Górach

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W inicjatywę włączają się także Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach, Szkoła Podstawowa nr 13 oraz NORDICUS Strzybnica. Organizują Niebieski Spacer. Dlaczego niebieski? To kolor symbolicznie związany właśnie ze wspomnianym dniem.

Sportowo-rekreacyjny marsz rozpocznie się 2 kwietnia (niedziela) o godzinie 10:30 przy zalewie Pniowiec, a dokładniej w pobliżu Baru u Bercika. Trasa spaceru wyniesie około czterech kilometrów. To już trzecia edycja tej imprezy w Tarnowskich Górach. Organizatorzy zapraszają, by zabrać ze sobą coś niebieskiego.

Z kolei 21 marca obchodzony był Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia członkowie grupy NORDICUS Strzybnica wybrali się na swój trening w kolorowych skarpetach.

- Zespół Downa związany jest z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze – stąd data 21.03. A że ten chromosom ma kształt skarpetki – symbolem stała się właśnie skarpetka - tłumaczą tarnogórscy miłośnicy nordic walking.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon