W Tarnowskich Górach policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Nie unikną odpowiedzialności

W naszym mieście doszło do serii kradzieży. Na szczęście stróżom prawa udało się zapobiec kolejnym incydentom. Sprawcy odpowiedzą przed sądem.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry 2023 04 26 T175705 212

Do pierwszej sytuacji doszło w zeszły czwartek, 20 kwietnia. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł kilkakrotnie sklep w Tarnowskich Górach. 27-latek wyniósł narzędzia, sprzęt audio oraz piętnaście czekolad. Bytomianin spowodował straty w wysokości 850 złotych. Co gorsza, mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę. Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, następnego dnia usłyszał zarzuty, a decyzją prokuratora otrzymał także policyjny dozór. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w poniedziałek, 24 kwietnia. Sierżant Ernest Heryk zainterweniował w tej sprawie po służbie.

- W trakcie przejścia między alejkami sklepu stróż prawa usłyszał głośną rozmowę pracowników sklepu, którzy wskazywali na mężczyznę opuszczającego sklep jako na sprawcę kradzieży artykułów spożywczych i alkoholowych z wcześniejszych dni. Policjant przedstawił się pracownikom sklepu, a następnie udał się w pościg za sprawcą. Po kilkunastu metrach 25-latka z Bytomia udało się powstrzymać od wejścia do autobusu miejskiego i zatrzymać - podają mundurowi.

Na miejsce wezwany został policyjny patrol. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży artykułów w kwocie 1500 zł. Może mu za to grozić do pięciu lat za kratkami.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon