W Tarnowskich Górach powstało Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

W naszym mieście działanie rozpoczął nowy punkt oferujący pomoc maluchom oraz nastolatkom. Jak skorzystać z leczenia?

WSP
Tarnowskie Góry centrum zdrowia psychicznego

Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. poinformował o otwarciu nowego punktu. Obejmie on opieką psychologiczną i psychiatryczną rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym , a także młodzież do 21 roku życia. Centrum mieści się przy ul. Opolskiej 21.Jakie wsparcie można tam otrzymać?

- Oferujemy specjalistyczną pomoc w szerokim zakresie problemów psychologicznych i psychiatrycznych min. zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeń zachowania i emocjonalnych oraz trudności szkolnych – opowiadają przedstawiciele WSP. - W ramach naszego Centrum możliwa będzie diagnoza psychiatryczna i psychologiczna zgłaszanych trudności, leczenie psychiatryczne, jak również wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Specjaliści będą ściśle współpracować z najbliższym środowiskiem.

W ramach Centrum działają: Dzienny Oddział Psychiatrii i Psychoterapii dla Dzieci i Młodzieży oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

- W trakcie kilkutygodniowego pobytu w Oddziale oferujemy leczenie psychiatryczne i psychoterapeutyczne w ramach oddziaływań indywidualnych i grupowych, treningi wzmacniania kompetencji społecznych oraz różne formy terapii zajęciowej (muzyko-, arte-, filmoterapia) – informują przedstawiciele szpitala.
- W Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oferujemy wizyty specjalistyczne psychiatryczne, seksuologiczne, konsultacje psychologiczne i wsparcie terapeutyczne (terapia indywidualna i rodzinna) – dodają.

Jak zapisać się na leczenie? Pobyt w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży wymaga skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego i przejścia przez proces kwalifikacji (dwa lub trzy spotkania z lekarzem czy z psychologiem w poradni WSP). Natomiast lekarz psychiatra i seksuolog przyjmują pacjentów w Poradni Zdrowia Psychicznego bez konieczności przedłożenia skierowania. Wizyty u psychologa i psychoterapeuty wymagają skierowania. Pacjent może otrzymać je od lekarza psychiatry podczas wizyty w Centrum, lekarza rodzinnego POZ, bądź od dowolnego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon