W Tarnowskich Górach powstaną dwie nowe Zielone Pracownie. W których szkołach się pojawią?

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował listę placówek, które w tym roku otrzymają dotację na organizację sal przyrodniczych. Na liście dwie szkoły z naszego miasta.

UG Świerklaniec
Zielona Pracownia w Nakle Śląskim

Zielone Pracownie w Tarnowskich Górach

WFOŚiGW po raz dziewiąty przeprowadził konkurs, którego laureaci otrzymują finansowe wsparcie na realizację projektów. Dzięki dofinansowaniu szkoły mogą stworzyć bardziej nowoczesne pracownie ze sprzętami oraz pomocami dydaktycznymi. Do tej pory w placówkach województwa śląskiego powstało 539 sal. Łącznie inwestycje te były warte ponad 22 mln zł.

- Na tegoroczny konkurs Zielona Pracownia wpłynęło 155 zgłoszeń, z których wybranych zostało 100 projektów. Celem konkursu jest dofinansowanie w formie dotacji wniosków dotyczących utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich - tłumaczą przedstawiciele WFOŚiGW.

Na długiej rozpisce tegorocznych laureatów widnieją także przedstawiciele naszego miasta:

  • I LO im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach - EKOSEMPA - 36 000 zł
  • SP nr 6 im. A. Zgrzebnioka w ZSP nr 1 w Tarnowskich Górach - Łąka Wiedzy - 48 000 zł

To nie pierwszy raz, kiedy placówki z powiatu tarnogórskiego otrzymują dofinansowanie na realizację Zielonej Pracowni. Podobne sale funkcjonują już w II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach, Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie, Szkole Podstawowej im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim czy Szkole Podstawowej nr 1 w Radzionkowie.

Zielona Pracownia w Staszicu 3

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Staszic z nową pracownią. Będą się tam uczyć biolodzy i chemicy

Autor: Urszula Gołkowska

16/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon