W Tarnowskich Górach powstanie nowa remiza. Będzie służyć zawodowym strażakom

W naszym mieście powstanie infrastruktura mająca pomagać straży, a co za tym idzie - bezpieczeństwu wszystkich mieszkańców. Budynek zostanie wzniesiony przy ulicy Małej. Koniec prac prawdopodobnie w przyszłym roku.

Państwowa Straż Pożarna rozstrzygnęła przetarg na budowę nowej siedziby dla tarnogórskich druhów. Powstanie ona przy ulicy Małej. Teren ten kiedyś należał do Starostwa Powiatowego, ale miasto na mocy zamiany przejęło go, by następnie przekazać strażakom. Wielkość działki to półtora hektara.

– Strażacy zawsze służą mieszkańcom pomocą, przez tę działkę to miasto dało im od siebie coś, na co długo czekali – mówił Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór wskazując, że stara siedziba straży przy ul. Górniczej od dawna wydaje się za mała i niewystarczająco funkcjonalna.

W nowej remizie znajdzie się przestrzeń na 14 stanowisk dla pojazdów. Oprócz tego powstanie garaż z funkcją mycia pojazdów, stanowisko kierowania, pomieszczenia dla strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Do tego toalety, magazyny i sala szkoleniowa. Natomiast na piętrze obiektu zaplanowano pomieszczenia dla kierownictwa Komendy oraz poszczególnych wydziałów. Koszt inwestycji to ponad 29 milionów złotych. Jeśli zamierzenia się sprawdzą, remiza będzie gotowa do końca października 2025 roku.

– W przyszłym tygodniu powinna zostać podpisana umowa, prace – miejmy nadzieję, zaczną się natychmiast – komentuje st. bryg. Adam Lachowicz, komendant Powiatowy PSP w Tarnowskich Górach.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon