W Tarnowskich Górach powstanie stacja krwiodawstwa. Pojawi się w Opatowicach

Radni wyrazili zgodę. Jedna z działek w dzielnicy Opatowice zostanie przekazana Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Na tym terenie ma powstać nowa stacja.

zdjęcie poglądowe
Stacja krwiodawstwa tarnowskie gory

Wygodniej dla tarnogórskich krwiodawców

Przy ulicy Opatowickiej, niedaleko od kościoła powstanie stacja RCKiK. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej jej członkowie zdecydowali się przekazać działkę o powierzchni 0,25 ha.

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zwrócił się z wnioskiem o nabycie przedmiotowej nieruchomości z przeznaczeniem na budowę nowoczesnej siedziby Terenowego Oddziału w Tarnowskich Górach. Powyższa inwestycja wpłynie na poprawę warunków poboru krwi oraz zabezpieczenia jej składników niezbędnych do przeprowadzania zabiegów operacyjnych przez podmioty lecznicze - czytamy w przyjętej uchwale.

Na terenie należącym do RCKiK w Katowicach znajduje się 10 lokalnych oddziałów, dwa punkty poboru, a do tego mobilne busy. Mimo wszystko krwi wciąż brakuje. Nowa stacja mogłaby się przyczynić do poprawy tego stanu.

– Powyższa inwestycja wpłynie na poprawę warunków poboru krwi oraz zabezpieczenia jej składników niezbędnych do przeprowadzania zabiegów operacyjnych przez podmioty lecznicze na naszym terenie – mówił podczas sesji Michał Szafrański, dyrektor Centrum. - Stacjonarne punkty powodują, że ilość krwiodawców i oddawanej krwi wzrasta - dodawał.

Powierzchnia całkowita stacji wyniesie 350 metrów kwadratowych, natomiast użytkowa - 250 metrów kwadratowych. Przy obiekcie planowo powstanie parking mogący pomieścić 20-30 pojazdów. By ułatwić oddawanie krwi mieszkańcom pojawi się także elektroniczny system rejestracji online. Dzięki niemu ma zostać rozwiązana kwestia kolejek.

Defibrylatory w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Nowe defibrylatory w Tarnowskich Górach. Gdzie je znajdziemy na mapie miasta?

Autor: Urszula Gołkowska

07/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon