W tych gminach szykuje się dogrywka. Gdzie mieszkańcy zagłosują jeszcze raz w drugiej turze?

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, odbędzie się kolejny etap wyborów samorządowych. Powtórka dotyczy trzech gmin powiatu tarnogórskiego. Jacy kandydaci zostali?

Daniel Lekszycki
Tarnowskie gory druga tura wyborow

Nowy włodarz dla TG, Miasteczka i Krupskiego Młyna

W większości samorządów powiatu w ramach pierwszej tury udało się wyłonić burmistrzów oraz wójtów. Znamy już także podział mandatów do rad miast i gmin.

Wybory samorządowe 2024 w Tarnowskich Górach. Co już wiemy?

Kampanie wyborcze nie zakończyły się jednak wszędzie. Starania kandydatów wciąż trwają miedzy innymi w Tarnowskich Górach. Dotychczasowy burmistrz Arkadiusz Czech walczy o poparcie z Zofią Lesiewicz. W pierwszej turze przedstawiciel Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego otrzymał 7 811 głosów (34,66%). Z kolei jego przeciwniczka z komitetu Koalicji Obywatelskiej - 7 120 głosów (31,60%). Kto zostanie burmistrzem w rozpoczynającej się kadencji? Zobaczymy już niebawem.

Podobnie sytuacja wygląda w Miasteczku Śląskim. Tam do drugiej tury zakwalifikował się aktualny burmistrz Michał Skrzydło (KWW Michała Skrzydło Aktywni dla Miasteczka). Poparło go 546 osób (17,38%). Zdecydowanie lepszy wynik uzyskał Tomasz Respondek z KWW Wspólna Gmina - 978 głosów (31,13%).

Na wójta czeka z kolei Krupski Młyn. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Jarosław Leńdźwa. Reprezentował on Nową Zieloną Gminę. Uzyskał 528 głosów (34,97%). Jego kontrkandydat to Mariusz Gołębiowski z KWW Wspólna Gmina Wspólny Cel. Zdobył przychylność 502 mieszkańców (33,25%).

Wybory samorzadowe 2024

Może Cię zainteresować:

Kto zasiądzie w Radzie Miasta Tarnowskie Góry i Radzie Powiatu Tarnogórskiego?

Autor: Urszula Gołkowska

08/04/2024

Tarnowskie gory wyniki wybory

Może Cię zainteresować:

Czech vs. Lesiewicz. Tarnowskie Góry z dogrywką po pierwszej turze wyborów samorządowych

Autor: Urszula Gołkowska

08/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon