Wakacje 2023 w tarnogórskiej bibliotece. Ruszyły zapisy na warsztaty

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a Miejska Biblioteka Publiczna ma propozycję na ciekawe spędzenie wolnego letniego czasu. Placówka organizuje serię darmowych zajęć o różnej tematyce.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach
Wakacje tarnowskie góry warsztaty

Warsztaty w tarnogórskiej bibliotece

MBP im. Bolesława Lubosza zaprasza uczniów na zajęcia, które umilą im wakacyjny czas. Spotkania będą się odbywać w budynku w ogrodzie placówki (wejście od ul. Nowaka). Mogą z nich skorzystać dzieci od siódmego roku życia. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc pozostaje ograniczona. Zapisać się można dzwoniąc pod numer: 32 285 41 60 wew. 14.

Plan zajęć

  • od 03 do 07 lipca, godz. 10:00-11:30 – Warsztaty filmowe

Jak kreatywnie wykorzystać smartfona? Można na nim robić na przykład filmy animowane. Wszystko to przy pomocy darmowej aplikacji, która poznają nasi uczestnicy. Nie zabraknie również animacji poklatkowej z wykorzystaniem wycinanek oraz zdjęć zrobionych podczas zajęć.

  • od 10 do 14 lipca, godz. 10:00-11:30 – Mały jubiler - warsztaty jubilerskie (od 9 roku życia)

Podczas zajęć praktycznych uczestnicy uczą się projektować biżuterię w formie szkiców z uwzględnieniem kolorystyki i użytych materiałów. Finałem warsztatu jest wykonanie z półfabrykatów szklanych, ceramicznych i drewnianych gotowych dekoracji (biżuteria, mozaiki, makramy).

  • od 17 do 21 lipca, godz. 10:00-11:30 – Warsztaty rękodzieła

Jak wyglądało życie codzienne ludzi w średniowieczu? Jak ozdabiano ubrania, wytwarzano kremy i świece? Przez tydzień warsztatów nasi uczestnicy poznają rękodzieła, które dadzą możliwość zajrzenia choć odrobinę w życie naszych przodków.

  • od 24 do 28 lipca, godz. 10:00-11:30 – Warsztaty ceramiczne

Nasi mali rzeźbiarze po raz kolejny będą mogli spróbować swoich sił w kształtowaniu różnych przedmiotów z gliny. Nie ma to jak własnoręcznie wykonana figurka lub świecznik, które mogą być oryginalną ozdobą pokoju lub świetnym prezentem dla bliskiej osoby.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon