Walentynki 2021 Tarnowskie Góry. Pomysły, inspiracje, gdzie wyjść?

Już w najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Walentynki - dzień wyjątkowy dla wszystkich zakochanych. Jak ciekawie spędzić go w naszym mieście?

Walentynki 2021 tarnowskie gory

Czy przy obecnych warunkach epidemiologicznych można zorganizować wyjątkowe Walentynki? Oczywiście! Co więcej, nie trzeba nawet wyjeżdżać z Tarnowskich Gór. Zebraliśmy kilka pomysłów, jak w nietypowy, ale nastrojowy sposób spędzić ten wyjątkowy dzień. Można je dowolnie modyfikować, łączyć, dostosowywać do okoliczności - najważniejsze, żeby miło spędzić czas z ukochaną osobą.

Romantyczny spacer

Co prawda ostatnie dni przyniosły znaczne ochłodzenie, ale jeśli macie już dosyć pozostawania w domu, warto pomyśleć nawet o krótkiej przechadzce. Tym bardziej, że w okolicy mamy sporo pięknych parków, które pięknie prezentują się w zimowej odsłonie. Tarnogórskie plenery to także dobre miejsce na walentynkową sesję fotograficzną. Nie wiemy, jak długo jeszcze utrzyma się śnieg, można więc zorganizować małą bitwę na śnieżki i znów poczuć się jak za dawnych, dobrych lat. Listę tras spacerowych znajdziecie TUTAJ.

Gra miejska

Jeżeli Wasza druga połówka kocha Tarnowskie Góry lub jest miłośnikiem historii, na pewno ucieszy się z prezentu w postaci fabularnej gry miejskiej. Oczywiście będzie to wymagać trochę pracy i czasu, ale z pewnością sprawi, że na długo nie zapomnicie tych Walentynek. Jako temat przewodni można wybrać jedną z tarnogórskich historii miłosnych, na przykład o Blance i Guido Donnersmarcku czy Sobieskim i Marysieńce.

Z wizytą w kopalni

Będąc już w temacie historii, nie zapominajmy, że od ostatniego weekendu swoje drzwi otwarły przed zwiedzającymi obiekty UNESCO. Jeśli jeszcze nigdy nie odwiedziliście Zabytkowej Kopalni Srebra lub Sztolni Czarnego Pstrąga, Walentynki to idealny moment, by nadrobić turystyczne zaległości. Wycieczkę zaplanujcie trochę wcześniej, sprawdźcie godziny otwarcia i poznajcie unikalne w skali całego kraju zabytki!

Kino w Tarnowskich Górach

Niestety podczas tegorocznych Walentynek nie mamy możliwość, żeby wybrać się w naszym mieście na prawdziwy seans, ale możemy zobaczyć, jak w przeszłości funkcjonowały lokalne kina. Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza na wystawę pod tytułem: "Niebezpieczeństwo moralne", która będzie czynna tylko do 14 lutego.

Stylowe pociągi

Coś specjalnego dla fanów kolejek elektrycznych. Nie wszyscy wiedzą, że w budynku dworca PKP mieści się makieta kolejowa Semafor. Co prawda jest to dość nietypowe miejsce na randkę, ale trudno przyznać, że nie jest wyjątkowe. Atrakcja otwarta będzie także w niedzielę od godziny 10:00 do 17:00, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by w najbliższy weekend zabrać tam mężczyznę swojego życia.

Relaksujący wieczór

Teraz mała podpowiedź dla panów, którzy nie mają jeszcze prezentu. Wybranka z pewnością ucieszy się z zaproszenia na zabiegi SPA. Oferowane są one także w Tarnowskich Górach. Możecie nawet wybrać się tam razem. Czekają na Was między innymi relaksujące masaże woskiem i naturalnymi olejami.

Walentynki w zamku

Ciekawa i wcale nie kosztowna opcja. Jeśli 14 lutego chcecie spędzić w wyjątkowej atmosferze rodem z rycerskich romansów, warto zajrzeć do Zamku w Starych Tarnowicach. Wielu ludzi mija go na co dzień i nie wiem nawet, że obiekt można także obejrzeć od wewnątrz. Wystarczy wcześniej umówić się telefonicznie z przewodnikiem. Zwiedzanie zajmie nam około 50 minut.

Randka nie z tej ziemi

Powyższe pomysły wyglądały nietypowo? To jeszcze nic w porównaniu z propozycją wyruszenia poza granice naszego uniwersum. Jesteście gotowi na skok z wieżowca, powstrzymanie apokalipsy zombie, czy przeniesienie się do gry komputerowej? Jeśli tak, z pewnością spodoba Wam się randka w salonie VR (Wirtualnej Rzeczywistości).

Przy blasku świec i zapachu książek

Nie wszyscy lubią ekstremalne przygody i bardzo oryginalne pomysły. Przygotowaliśmy także coś dla osób preferujących spokojne Walentynki w domowym zaciszu, a do tego są fanami literatury. Biblioteka Miejska zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Randka z książką". Wystarczy zajrzeć do wypożyczalni i wziąć do domu dwie (dla siebie i ukochanej osoby) paczuszki owinięte papierem. Co znajduje się w ich wnętrzu? Tego nie wie nikt. Może kryminał, może romans, powieść historyczna, czy fantastyka... Warto się przekonać.

Walentynkowa uczta

Do powyższej opcji czytelniczej warto dodać zorganizowanie wyjątkowej kolacji, albo śniadania - Walentynki trwają przecież już od rana. Co prawda restauracje są zamknięte, ale wciąż można przecież składać zamówienia z dowozem. Przy okazji wesprzemy także miejscowych przedsiębiorców. Spis tarnogórskich restauracji znajdziecie w naszym artykule. Natomiast osobną listę sporządziliśmy także dla fanów pizzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry wymiana książek

Mikołajkowa wymiana książek w Tarnowskich Górach

Tck dla ukraińców

Tarnowskie Góry dla Ukrainy

Pomnik Jana III Sobieskiego na tarnogórskim rynku

Jan III Sobieski znów odwiedzi Tarnowskie Góry

Letnia Czytelnia na Osadzie Jana

Bookcrossing podbija Tarnowskie Góry

Ekobusik, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Busikiem po Śródmieściu. Nowy pomysł SMZT

Glogowski nowicka tarnowskie gory

Posłowie w sprawie zabytków UNESCO. Wanda...

Otwarcie kopalnia tg

Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego...