Walentynkowa niedziela z Wrazidlokami. Gdzie zabiorą nas tym razem?

Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza na dwie wycieczki, podczas których uczestnicy będą mogli odkryć mniej znane zakątki naszego powiatu. Wydarzenia odbędą się już w ten weekend.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry zwiedzanie wrazidlok

Zakochani w TG - walentynkowa rajza

Chociaż święto zakochanych już za nami, wyjątkowa atmosfera tego dnia trwa nadal. Także w tym roku Stowarzyszenie Wrazidlok organizuje romantyczny spacer z oprowadzaniem po Srebrnym Mieście. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę, 19 lutego, o godzinie 14:00.

- Naszą romantyczną wędrówkę tym razem rozpoczniemy w Parku Miejskim - zbiórka pod Widokową Wieżyczką tuż obok kortów tenisowych. W ubiegłym roku właśnie tam kończyliśmy nasz spacer. Odwiedzimy kilka charakterystycznych miejsc na mapie miasta, a reszta, niech pozostanie niespodzianką. Tych niespodzianek będziemy mieli dla Państwa dużo więcej. Ponownie podzielimy się z Państwem poezją, miłosnymi historiami i... - zapowiadają inicjatorzy.

Przewodnikami będą Zofia Lesiewicz i Łukasz Robak. Organizatorzy proszą o wsparcie działań stowarzyszenia cegiełką.

Wyprawa do Świerklańca

Tego samego dnia, 19 lutego, odbędzie się także spacer po urokliwym świerklanieckim parku. Spotkanie poprowadzi dr Łukasz Zimnoch.

- W ramach Rajzy odwiedzimy ruinę Starego Zamku, kościół pw. Dobrego Pasterza, zespół fontann paradnych i amfiteatr. Opowiemy też o śląskim cudzie: Świerklanieckiej Kompozycji Krajobrazowej - zdradzają organizatorzy.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00. Na miejsce zbiórki wyznaczono Pałac Kawalera. Organizatorzy proszą o wsparcie działań stowarzyszenia cegiełką.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon