Walentynkowy prezent dla tarnogórskiego szpitala. Będzie służył pacjentom

Dwa nowe urządzenia trafiły niedawno do WSP. Środki potrzebne na ich zakup przekazało Miasto Tarnowskie Góry.

Nowy sprzęt dla WSP

Wczoraj, 14 lutego, odbyła się oficjalna prezentacja urządzeń nabytych dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Data okazała się nieprzypadkowa.

- Zależy nam na serduchach naszych mieszkańców. Dlatego miasto pomaga szpitalowi powiatowemu - stwierdził podczas spotkania burmistrz Arkadiusz Czech.

Rada Miejska zatwierdziła przekazanie 260 800 zł na rzecz szpitalnej inwestycji. Za tę kwotę udało się nabyć aparat do USG, który zamontowano na Oddziale Wewnętrznym. Jak stwierdzają medycy, sprzęt ten jest niezbędny między innymi do rozpoznania różnych stopni niewydolności serca, wad serca, a także do diagnostyki udarów mózgu. Drugim z zakupionych urządzeń jest aparat EKG. Używa się go w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

- Ten sprzęt jest sercem naszego szpitala: wykorzystywany jest przede wszystkim do badania serca, ale ma też głowice do badań naczyniowych, do badania jamy brzusznej. Służy wszystkim oddziałom. To jeden z najnowocześniejszych sprzętów na rynku - mówiła dr Beata Poprawa, ordynator Oddziału Wewnętrznego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon