Wandal z Tarnowskich Gór zatrzymany. Może trafić do więzienia na pięć lat

Wandal z Tarnowskich Gór zatrzymany

Funkcjonariuszom udało się ustalić tożsamość osoby, która wielokrotnie dopuściła się zniszczeń na terenie naszego miasta. 22-letni mężczyzna zatrzymany.

Podkładał ogień i zaatakował mieszkańca 

Funkcjonariusze wiedzą już, kto stoi za licznymi aktami wandalizmu, jakie miały miejsce w Tarnowskich Górach. W kwietniu sprawca zaprószył ogień i w konsekwencji zniszczył mlekomat znajdujący się przy ulicy Nakielskiej. 

Jeszcze tego samego miesiąca zniszczone zostały dzwonki bezprzewodowe przy jednej z kamienic przy ul. Piastowskiej. Urządzenia były przeznczone dla osób niepełnosprawnych, które w ten sposób mogły poprosić o pomoc w skorzystaniu z windy.

W maju znów podłożono ogień. Tym razem pod przenośną toaletę stojącą przy ul. Piłsudskiego. Niestety zniszczeniu uległ też fragment elewacji Liceum Ogólnokształcącego imienia Staszica. 

Łącznie straty szacowne są na 31 tysięcy złotych

- Nad sprawami pracowali kryminalni z Tarnowskich Gór, którzy namierzyli wandala. Okazało się, że jest nim 22-latek z Tarnowskich Gór. Mężczyzna przyznał się do winy - poinformowali dziś, 22 czerwca, tarnogórscy funkcjonariusze. 

Co więcej, okazało się, że podejrzany nie ograniczył się do zniszczeń infrastruktury. Jak podają mundurowi, w połowie kwietnia zaatakował nożem 55-letniego mężczyznę, z którym pił alkohol przy jednym z lokali znajdujących się przy ulicy Pokoju.

- Tarnogórzanin wkrótce odpowie przed sądem. Za zniszczenia mienia grozi mu do 5 lat więzienia - oznajmiają policjanci. - W przypadku 22-latka kara może być surowsza, ponieważ zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tak zwanej recydywy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, w przypadku czynu popełnionego w recydywie, kara może zostać zwiększona o połowę - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Wandalizm w centrum Tarnowskich Gór

Wandalizm w centrum TG. Mężczyzna oszpecił siedzibę SMZT

Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice policja

Obywatelskie zatrzymanie na Osiedlu Przyjaźń

Tarnowskie Góry, ulica Zagórska. Kradzież alkoholu

Przez trzy miesiące okradał sklep. Złodziej alkoholu złapany

Tarnowskie Góry. Kradzież perfum

Tarnowskie Góry. Nastolatki okradły drogerię na 800 złotych

Katowice Airport - kradzież

Rabunek na lotnisku w Pyrzowicach

Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Radzionkowskiej

Wypadek na Radzionkowskiej. Poszkodowana trafiła do szpitala

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi! Ryszard Preg pobił rekord

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi!