Wandale podpalili pomnik przyrody przy ul. Powstańców. Drzewa nie udało się uratować

Urząd miejski poinformował o dewastacji pomnika przyrody, który mieścił się przy ulicy Powstańców Warszawskich. Nieznani sprawcy podpalili jesion, służbom nie udało się uratować drzewa. Wandalom grozi kara pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek, 2 grudnia po godzinie 12. Do komendy straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie o powalonym siłami natury drzewie przy ulicy Powstańców Warszawskich (Rybna). Na miejsce zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej.

- Strażacy ugasili pożar drzewa. Po zakończeniu działań okazało się, że jesion był objęty ochroną prawną - wyjaśnia sierż. szt. Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej komendy policji.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności

Działania służb na miejscu wykazały, że jesion wyniosły nie został powalony siłami naturami - podpalili go nieznani sprawcy. Jak dodaje rzecznik prasowy za ten czyn zgodnie z artykułem 187 Kodeksu karnego wandalom grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach poinformował o zdarzeniu w poniedziałek, 5 grudnia w godzinach popołudniowych. Pomimo zapowiedzi ze strony magistratu sprawa nie została zgłoszona jeszcze do Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon