Warunki drogowe w Tarnowskich Górach. Fatalna sytuacja na jezdniach

Tarnogórzanie, którzy będą dziś poruszać się samochodami, muszą uzbroić się w cierpliwość i stalowe nerwy. Stan dróg pozostawia wiele do życzenia.

Tarnowskie gory sniezyca

Uwaga na śliską jezdnię

"Zima jak zawsze zaskoczyła drogowców." Ulubione powiedzenie polskich kierowców w tym roku szczególnie trafnie oddaje to, co właśnie dzieje się na drogach. Od samego rana internauci informują o utrudnieniach, na jakie możemy się natknąć w naszym mieście.

- Zagórska. Od Strzybnicy w stronę TG wszystko stoi.

- Korek narasta, nic się nie zmieniło, wszystko od Strzybnicy po rondo koło Tesco stoi, tam ciężarówki nie umieją podjechać, a pługów zero.

- Uwaga Świerklaniec - Nakło Śląskie, ul. Główna, na podjeździe koło ogrodu stoją trzy ciężarówki na awaryjnych.

Obecnie na wielu drogach zalega śnieg. Nawet jeśli jezdnia wygląda w miarę przyzwoicie, warto mieć się na baczności, bo zlekceważenie ryzyka może skończyć się wypadkiem. Przez najbliższe dni temperatura ma się utrzymywać poniżej 0 stopni Celsjusza. Opady śniegu potrwają co najmniej do piątku.

Policjanci apelują, by dostosować prędkość do panujących warunków. Co zrobić, gdy mimo zachowanych środków ostrożności wpadniemy w poślizg?

- Nie używaj hamulca, hamuj wytracając prędkość, nie wykonuj gwałtownych ruchów kierownicą. Jeśli hamowanie jest nieuniknione, manewr wykonuj delikatnie, hamuj pulsacyjnie. Regularnie sprawdzaj stan ogumienia: ciśnienie w oponach oraz głębokość bieżnika, aby nie dopuścić do poślizgu - podpowiadają mundurowi.

Kierowcy zwalniają, piesi uważają

O bezpieczeństwo swoim i pozostałych uczestników ruchu drogowego zadbać muszą także piesi. Kiedy zmuszeni jesteśmy przedzierać się przez zwały śniegu, często pojawia się pokusa, by wejść na jednię. Pamiętajmy jednak, że w ten sposób zabieramy przestrzeń potrzebną kierowcom i stwarzamy dodatkowe utrudnienie. Przechodząc przez pasy miejmy na uwadze, że w obecnej sytuacji pojazdy potrzebują więcej czasu na bezpieczne wyhamowanie. Wychodząc z domu po zmroku, warto mieć przy sobie element odblaskowy. Dzięki niemu łatwiej dostrzec nas już z daleka. Wspomniane dobre nawyki nie tylko świadczą o naszej uprzejmości wobec kierowców, ale w realny sposób wpływają na nasze bezpieczeństwo oraz zapobiegają niepotrzebnym wypadkom.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon