Wąskotorówka rozpoczyna sezon letni. Kiedy ruszą pierwsze przejazdy?

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych poinformowało, że już niebawem na torach pojawią się popularne pociągi. Ten dzień warto sobie zarezerwować.

Mariusz Senderowski/Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - SGKW Bytom
Tarnowskie Góry wąskotorówka 3

Wąskotorówka powraca na sezon 2023

Atrakcja łącząca Bytom, Tarnowskie Góry oraz Miasteczko Śląskie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2022 roku w przejażdżkę wyjątkowymi pociągami wybrało się 21 017 podróżnych. To wzrost o 8% w porównaniu z poprzednim okresem, a kto choć raz wyruszył w drogę wąskotorówką, wie, jak dużą cieszy się popularnością.

Już niebawem przyjezdni goście i sami mieszkańcy będą mogli znów wsiąść do małych pociągów. Dziś, 14 kwietnia, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych ogłosiło, kiedy rozpocznie sezon. Pierwsze kursy zaplanowano na długi weekend, a dokładniej - 1 maja. Początkowo przejazdy będą odbywać się na trasie Bytom - Tarnowskie Góry. Wiemy już, że wśród planowanych atrakcji pojawi się parowóz typu Ryś. Zainteresowani otrzymają także możliwość zwiedzenia z przewodnikiem stacji Bytom Karb Wąskotorowy.

- Więcej informacji, w tym dokładne terminy kursowania, rozkład jazdy oraz ceny biletów opublikujemy już wkrótce - zapowiadają członkowie SGKW Bytom.
Tarnowskie góry wąskotorówka 2023

Może Cię zainteresować:

Nowości w Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych. Jakie są plany na 2023 rok?

Autor: Urszula Gołkowska

15/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon